top of page
SisseastumistIngimused

Музична школа Heino Eller відкриває свої двері для української молоді, яка бажає продовжити здобуття музичної освіти. 

 

Запрошуємо до себе молодих людей віком від 15 років для навчання грі на різних академічних інструментах (класична музика), хоровому диригуванню, класичному співу, композиторському мистецтву, вивченню ритмічної та традиційної музики.

 

Також ми пропонуємо роботу 1 - 2-ом вчителям з України за спеціальностями - музика.

 

За додатковою інформацією стосовно навчання та роботи звертайтеся за адресою електронної пошти: kool@tmk.ee.

.............................................................

Heino Eller Music College opens its doors to young Ukrainians who wish to continue their music education. 

 

We welcome young people from age 15 onwards to study various instruments (classical music), choral conducting, classical voice studies, composition, rhythm music and traditional music. 

 

We can also offer work to 1-2 Ukrainian teachers in the fields of music. 

 

We are happy to offer more information on both studying and working, if you write an e-mail to kool@tmk.ee.

...........................................................

Praegusel äreval ajal on kõigil mõttes küsimus, kuidas saaks Ukrainat ja ukrainlasi toetada. Kindlasti on paljud meie kooliperest seda juba ka teinud, aga kuna võimalusi on mitmeid ja neid tuleb pidevalt juurde, võib järgnev siiski olla heaks orientiiriks, kuidas aidata. 

 

Rahalisi annetusi koguvad:

Ukraina heaks! - https://www.ukrainaheaks.ee/

Punane Rist - https://www.redcross.ee/anneta/ukraina või Selveri, Kaubamaja ning I.L.U. poed ja e-poed

Pagulasabi - https://www.pagulasabi.ee/toeta-meid

või annetusnumbrid: Anneta  5 eurot - 9003801

Anneta 10 eurot - 9003802

Anneta 50 eurot - 9003803

Päästeliit - Päästeliidu kontonumbrile  EE547700771002741382 märksõnaga „Ukraina“. Ukraina päästjad raha ei soovi, sest neil on raskusi tellimuste tegemisega, Päästeliit ostab saadud raha eest vajalikke asju ja organiseerib kohaleviimise.

Ukraina rahvuspank otse Ukraina sõjaväe toetuseks: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Ukraina loomade toetuseks saab annetada siin: https://www.armastanaidata.ee/algatus/aitame-ukraina-loomi 

 

Esemeannetusi koguvad Tartus:

Eesti Pagulasabi Tartu kogumispunkt (Kino Ekraan, Riia 14). Kogutakse toidu- ja esmatarbekaupu. Vaata lähemalt Eesti Pagulasabi FB lehelt.

Eesti Punase Risti annetusautomaat Lõunakeskuses.

Eesti Üliõpilaste Selts (Jaan Tõnissoni 1). Kogutakse: Raadiosaatjad (laadijaga); mobiilid (laadijaga); sülearvutid (laadijaga); akupangad, patareid; generaatorid; taskulambid, valguspulgad; priimused, gaasiballoonid, katelokid/toidutermosed; magamiskotid; telgid, telkmantlid; esmaabivahendid. Rohkem infot EÜSi Facebooki lehelt.

 

Tahad aidata muul moel?

Mine vabatahtlikuks või paku näiteks lapsehoidmisteenust või majutust: https://www.pagulasabi.ee/paku-abi

 

Kuna praegusel ajal on ka meie regioonis väga oluline küberturvalisus, võib see olla midagi väikest, mida meist igaüks saab turvalisuse heaks teha. Mõtle, kas sinu paroolid on turvalised ja kas sa oled teadlik võimalikest ohtudest. Uuri lähemalt siit: https://www.itvaatlik.ee/

 

Kriis.ee kodulehele on loodud kolmes keeles alamleht – Julgeoleku olukord Euroopas, kust leiab teemakohast infot: https://kriis.ee/julgeolekuolukord-euroopas 

 

Ning lõpetuseks - ära unusta iseennast ja oma lähedasi. Vaimse tervise eest hoolitsemine on keerulistel aegadel oluline - liigu, puhka, tee igapäevatoimetusi. Ärevust tunda on loomulik, aga piira oma uudiste tarbimist (lepi endaga kokku näiteks kindlad kellaajad, mil uudiseid loed) ning veendu, et sinu allikad on usaldusväärsed. Loe lisaks näiteks siit: https://peaasi.ee/kuidas-areval-ajal-vaimset-vastupanuvoimet-tugevdada/

 

Слава Україні!

bottom of page