ÕIS

Tutvustus

Tule õpi keelpilli interpreediks!​

Saa ettevalmistus õppimiseks muusikakõrgkoolis või tööks solistina, orkestris või õpetajaametis.​Lõpetajad jätkavad õpinguid nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka maailma muusikakõrgkoolides.    

Õpingud lõpevad kammeransambli ja eriala lõpueksamiga. Harmoonia ja solfedžo lõpueksamid lähevad arvesse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sisseastumiseksamitena. Lõpetajad saavad IV taseme interpreedi kutse.

Kandideeri julgelt!

 
ELLERI AKTUS 34.jpg
 

Mida pead tegema sisseastumiseks

Esitama vajalikud dokumendid

 

  • Avaldus

Sisseastumisavaldust saab täita siin.

  • Põhi- või keskharidust tõendava dokumendi originaal​

  • Pass / sünnitunnistus / ID kaart

  • Foto saab üles laadida SAISis või teha kohapeal

  • Vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine (PDF) (Word)

 

Sooritama

  • eriala eksami 

1 osa suurvormist

1-2 pala

2 erineva karakteriga etüüdi

1 heliredel

Vastuvõtueksamid õppeaastaks 2022/2023 toimuvad 27. juunil 2022.

Vastuvõtueksamid Poska-Elleri ühisõppesse on 10. - 17. mail 2022.

VASTUVÕTUTINGIMUSED

TÄIENDAV INFO: ÕPPEJUHT AIN TARRO tel 742 3384 või 5560 9850, vastuvott@tmk.ee 

_untitled_ 9.jpg
 

Mida õpitakse?

Keelpilli osakonnas saab õppida viiuli, vioola, tšello või kontrabassi interpreediks. Lisaks erialale harjutatakse koosmängu ansamblis ja orkestris. Õpitakse ka keelpillimuusika ajalugu, keelpillide õpetamise metoodikat jm.

Oluline osa on esinemistel, lavakogemuse saamisel.

Õppeperioodi jooksul on sul võimalus mõõtu võtta kodu- ja välismaistel konkurssidel, osaleda rohketes meistriklassides.

Keelpilli eriala õpilane peab läbima interpreedi õppekava.

 

Kuidas ja kus õpitakse?

Elleri muusikakooli hoone koosneb vanast ja uuest, 2014. aasta sügisel avatud õppekorpusest. Hoones on kolm saali - kammer-ehk väike saal, Elleri saal ning Tubina saal. Uues õppekorpuses on 1440 ruutmeetrit kasulikku pinda -  avar fuajee, liikumisstuudio kahe riietusruumi ja duširuumidega, 12 õppeklassi, helisalvestusstuudio ning 230-kohaline Tubina saal suure lava ja rõduga. Majas on lift, kuhu mahuks ka tiibklaver, sest eelkõige on mõeldud pillide transpordile, kuna Tubina saal asub teisel korrusel. Vana ja uut õppehoonet ühendab galerii. 

Sul on võimalus esineda nii soolokontsertidel kui orkestri saatel. Koolis tegutseb väike sümfooniaorkester Eller sümfoniett Lilyan Kaivu juhatamisel. Harukordselt hea akustikaga Tubina saalis ootab sind Steinway klaver.

DSC05251.jpg
 

Eller Sümfoniett

Eller Sümfoniett on Elleri kooli orkester, milles mängivad nii õpilased kui ka õpetajad. 

Sümfonieti eesmärk on anda noortele muusikutele orkestris mängimise ning orkestri ees soleerimise kogemusi. Orkestri dirigent on 2000. aastast Lilyan Kaiv.


Kontsertmeistrina töötab Kadri Paju.

Viimastel aastatel on orkestri töögraafik tihenenud, aastas valmistatakse ette 4-5 kava. Kaivi järjekindla ja põhjaliku töö tulemusena on kavad olnud huvitavad nii mängijatele kui kuulajatele ning kontserdid heal tasemel. Palju esinetakse kodulinnas Tartus, kuid käidud on ka Tallinnas ja väiksemates eesti linnades ning välismaal: Soomes, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal.

 

Orkestriga on töötanud ka külalisdirigendid - Andres Mustonen, Toomas Siitan, Endel Nõgene, Paul Mägi, Mihhail Gerts. Eller Sümfoniett Lilyan Kaivi juhatusel on olnud peategelane Elleri-kooli Sügis- ja Jõulumuusika ning Tulevikumuusikute festivalidel.

Viimastel aastatel on koos musitseeritud ka Elleri laste- ja tütarlastekooriga ning kontsertkooriga. 

 
 

Õpetajad