Tutvustus

Tule õpi kooridirigendiks!​

Saa ettevalmistus õppimiseks muusikakõrgkoolis või tööks koorijuhina, muusika-, solfedžo-, teooriaõpetajana või kutselise koori lauljana.​ Lõpetajad jätkavad õpinguid nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka maailma muusikakõrgkoolides.    

Õpingud lõpevad  kooridigeerimise lõpueksamiga, mis sisaldab praktilist tööd kooriga ja kontserti ettevalmistatud koori ja kavaga. Harmoonia ja solfedžo lõpueksamid lähevad arvesse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sisseastumiseksamitena. Lõpetajad saavad IV taseme koorijuhi kutse.

Kandideeri julgelt!

 

Sisseastumiste 

kuupäevad 2021

 • Põhivastuvõtu sisseastumiseksamid 28.-29. juunil 2021​​

 

Mida pead tegema sisseastumiseks

Esitama vajalikud dokumendid

 • Sisseastumisavaldust Poska-Elleri ühisõppesse saab alates 1. aprillist 2021 täita siin  tavaõppesse saab avaldust esitada alates 1. juunist 2021

 • Põhi- või keskharidust tõendava dokumendi originaal​

 • Pass / sünnitunnistus / ID kaart

 • Foto tehakse kohapeal

 • Vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine (PDF)

 

Sooritama

 • eriala eksami 

Peast juhatada Tšehhi rahvalaulu „Kevadaeg” (PDF), mis antakse konsultatsioonis, samuti mängida antud laulu klaveril ning laulda antud laulu kõiki häälepartiisid

mängida üks pala klaveril

laulda üks varem ettevalmistatud laul (rahvalaul vms) ilma saateta

vastata küsimustele üldkultuurilise silmaringi väljaselgitamiseks

VASTUVÕTUTINGIMUSED

TÄIENDAV INFO: ÕPPEJUHT AIN TARRO tel 742 3384 või 5560 9850, ain.tarro@tmk.ee

 

Mida õpitakse?

Kooridirigeerimise osakonnas saab õppida koori dirigendiks. 

Kooridirigeerimise eriala on huvitav ja vaheldusrikas.

Praktilisi kogemusi saavad õpilased nii lauljana kui ka dirigendina kooli lammerkooris ja kontsertkooris.

Oma oskusi saavad õpilased näidata ja end teistega võrrelda kooridirigentide kolme kooli konkursil.

 

Kooridirigeerimise eriala õpilane peab läbima koorijuhi õppekava.

 

Kuidas ja kus õpitakse?

Elleri muusikakooli hoone koosneb vanast ja uuest, 2014. aasta sügisel avatud õppekorpusest. Hoones on kolm saali - kammer-ehk väike saal, Elleri saal ning Tubina saal. Uues õppekorpuses on 1440 ruutmeetrit kasulikku pinda -  avar fuajee, liikumisstuudio kahe riietusruumi ja duširuumidega, 12 õppeklassi, helisalvestusstuudio ning 230-kohaline Tubina saal suure lava ja rõduga. Majas on lift, kuhu mahuks ka tiibklaver, sest eelkõige on mõeldud pillide transpordile, kuna orkestristuudio asub teisel korrusel. Vana ja uut õppehoonet ühendab galerii. 

Sul on võimalus esineda nii soolokontsertidel kui orkestri saatel. Koolis tegutseb väike sümfooniaorkester Eller sümfoniett Lilyan Kaivu juhatamisel. Harukordselt hea akustikaga Tubina saalis ootab sind Steinway klaver.

Õppeperioodi jooksul on sul võimalus mõõtu võtta kodu- ja välismaistel konkurssidel, osa võtta rohketest meistriklassidest.

 

Õpetajad

Lilyan Kaiv

OSAKONNA JUHATAJA, KOORIDIRIGEERIMINE, HÄÄLESEADE, PARTITUURI LUGEMINE

lilyan.kaiv@tmk.ee

Karin Herne

KOORIDIRIGEERIMINE, PARTITUURI LUGEMINE

karin.herne@tmk.ee

Lauri Breede

KOORIDIRIGEERIMINE, HÄÄLESEADE

lauri.breede@tmk.ee

 

Kooridirigentide kalender

 

Eller kammer- ja kontsertkoor

Elleri kooli keskastmes tegutsevad kammerkoor ja kontsertkoor.

Kammerkooris laulavad koorijuhtimise eriala õpilased ning selle koori eesmärk on anda noortele koorijuhtidele kooritöö kogemusi. Koor annab aastas umbes 3-4 avalikku kontserti, kus dirigeerivad 3.-4. kursuse kooridirigeerimise eriala õpilased. Koor osaleb ka kooridirigeerimise osakonna riigieksamitel.

Viimastel aastatel on seoses huvitavate ja vastutusrikaste esinemistega koorijuhtidele lisaks kaasatud ka laulu eriala õpilasi ning ka õpetajad. Nõnda on õnnestunud kokku saada Elleri Kontsertkoori nime kandev segakoor.

Elleri Kontsertkoor on loodud Lauri Breede eestvedamisel 2002. aasta septembris. Koori eesmärgiks on pakkuda Elleri-kooli kooridirigeerimise ning laulu eriala õpilastele võimalusi laulda tuntud dirigentide käe all.

Traditsiooniliselt osaleb koor iga-aastasel "Jõulumuusika festivalil", kus antakse a cappella konsert või esinetakse koos Eller Sümfonietiga. 

2012. aasta sügisest tegutseb kontsertkoor projektikoorina, mis on peale õpilaste avatud ka kõigile õpetajatele ning vilistlastele ning ka muusikalist haritust omavatele linnakodanikele. 

Elleri kooristuudio

Kontakt: Külli Lokko tel 509 6157

kulli.lokko@tmk.ee

Heino Elleri Muusikakooli noorteosakonna juurde loodi 2010. aasta sügisel kooristuudio ja moodustati Elleri Tütarlastekoor. 

 

Kooristuudio õpilased laulavad õppeaasta jooksul  mitmekesist  koorimuusikat   ning annavad mitmeid kontserte. Saavutatud on hinnalisi kohti rahvusvahelistel koorikonkurssidel ja käidud kaugetel kontsertreisidel.

 

Noorteosakonna kooristuudios lauldakse  mitmekesist  koorimuusikat, mis noortele ja lastele võiks huvi pakkuda.  Aga et saada tubliks kontsertkooriks, siis laulmise kõrval tegeleme rütmikaga, lavalise liikumisega ja koorihääleseadega.

Õppe- ja kooritegevus on tasuta.

Uute liikmete vastuvõtt toimub mais.

 • Facebook
 
 

Lossi 15, 51003 Tartu

Tel: 7 423 705, 580 53775

kool@tmk.ee

 • White Facebook Icon
 • White Vimeo Icon
 • White Instagram Icon
 • Facebook
 • Instagram
 • Vimeo