ÕIS

Tutvustus

Õpi rütmimuusika interpreediks!​

Rütmimuusika osakond avati 2006. aasta sügisel. Siin saad ettevalmistuse õppimiseks muusikakõrgkoolis või tööks solisti või ansamblistina. Meie õpilased jätkavad õpinguid nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka maailma muusikakõrgkoolides.    

Õpingud lõpevad eriala-ansambli lõpueksamiga. Lõpetajad saavad IV taseme rütmimuusiku kutse.

Kandideeri julgelt!

 
77. lend 38.jpg
 

Mida pead tegema sisseastumiseks

Vastuvõtueksamid õppeaastaks 2022/2023 toimuvad 27. juunil 2022.

Vastuvõtueksamite aeg Poska-Elleri ühisõppesse 10-17. mai 2022.

TÄIENDAV INFO: ÕPPEJUHT AIN TARRO tel 742 3384 või 5560 9850, vastuvott@tmk.ee 

VASTUVÕTUTINGIMUSED

 

Sisseastumiseks pead

 

Esitama vajalikud dokumendid

  • Sisseastumisavaldust saab täita siin.

  • Põhi- või keskharidust tõendava dokumendi originaal​

  • Pass / sünnitunnistus / ID kaart

  • Foto saab üles laadida SAISis või teha kohapeal

  • Vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine (PDF) (Word)

Sooritama

​Erialaeksami ja solfedžo testi.

Eksaminõuded erialade kaupa:

ELLERI AKTUS 133.jpg
 

Mida õpitakse?

Rütmimuusika osakonnas saab õppida rütmimuusika interpreediks. Pakume kaasaegseid õppimisvõimalusi pidevalt arenevas õpikeskkonnas. Osakonna olulisemad märksõnad on loovus, improvisatsioon ja rütmika.

Osakonnas on oluline osa ansamblitööl, tegutseb ka Eller Big Band. Erialast praktikat saavad meie õpilased kaks korda kuus toimuvatel Jämmidel Vilde ja Vines.

Traditsiooniliselt toimuvad igal semestril tribute kontserdid tuntud muusikute loomingu tõlgendustest. Oma loomingulisi võimeid saavad õpilased proovile panna omaloomingu konkursil Noorte Loomingu Konkursil ehk ERMOl.


Rütmimuusika eriala õpilane peab läbima rütmimuusika interpreedi õppekava

 

Kuidas ja kus õpitakse?

Elleri muusikakooli hoone koosneb vanast ja uuest, 2014. aasta sügisel avatud õppekorpusest. Hoones on kolm saali - kammer-ehk väike saal, Elleri saal ning Tubina saal. Uues õppekorpuses on 1440 ruutmeetrit kasulikku pinda -  avar fuajee, liikumisstuudio kahe riietusruumi ja duširuumidega, 12 õppeklassi, helisalvestusstuudio ning Tubina saal suure lava ja 230-kohaline saal rõduga. Majas on lift, kuhu mahuks ka tiibklaver, sest eelkõige on mõeldud pillide transpordile, kuna orkestristuudio asub teisel korrusel. Vana ja uut õppehoonet ühendab galerii. 

Sul on võimalus esineda nii soolokontsertidel kui ansambli või orkestri saatel. Koolis tegutseb Eller Bigband Tanel Aavakivi juhatusel. Sind ootab kontserte andma harukordselt hea akustikaga Tubina saal.

Õppeperioodi jooksul on sul võimalus mõõtu võtta kodu- ja välismaistel konkurssidel, osa võtta rohketest meistriklassidest.

 

Õpetajad

fail (3 of 34).jpg

Mariell Piispea

OSAKONNA KOORDINAATOR, SOLFEDŽO, TEOORIA, TRANSKRIPTSIOON

mariell.piispea@tmk.ee

fail (18 of 34).jpg

Ursel Oja

LAUL, VOKAALANSAMBEL

ursel.oja@tmk.ee

eespere_edited_edited.png

Jürmo Eespere

KLAVER, ANSAMBEL, IMPROVISATSIOON

jurmo.eespere@tmk.ee

 
 

Eller Big Band

Eller bigband (EBB) on rütmimuusika osakonna suurim ansambel/orkester. Bigbandis mängivad valdavalt rütmimuusika osakonna õpilased, kuid koostööd teeme kõikide koolis tegutsevate osakondadega.

Orkestri peamiseks eesmärgikss on õpilastele  erinevate muusikastiilide tutvustamine bigbandi esituses ja  seda nautida. 

Peamised ülesastumised on traditsioonilistel Rütmimuusika osakonna tribute' kontsertidel, mis toimuvad  sügisel ja varakevadel, ning samjuti talvistel ja kevadistel arvestustel. Korduvalt on esinetud festivalidel "Happy Bigbang Weekend" ja "Mürtsub pill" ning antud kontserte  kahasse Otsakooli bigbandiga.

Orkestri repertuaari kuulub  nii pop, rock kui ka jazzmuusika klassika paremik ABBA-st Miles Daviseni.

Eller BigBandi juhendab õpetaja Tanel Aavakivi.