top of page
ÕIS
SÜNNIPÄEVAKONTSERT_37.jpg

Elleri kammer- ja kontsertkoor

Elleri kooli keskastmes tegutsevad kammerkoor ja kontsertkoor.

Kammerkooris laulavad koorijuhtimise eriala õpilased ning selle koori eesmärk on anda noortele koorijuhtidele kooritöö kogemusi. Koor annab aastas umbes 3-4 avalikku kontserti, kus dirigeerivad 3.-4. kursuse kooridirigeerimise eriala õpilased. Koor osaleb ka kooridirigeerimise osakonna riigieksamitel.

Viimastel aastatel on seoses huvitavate ja vastutusrikaste esinemistega koorijuhtidele lisaks kaasatud ka laulu eriala õpilasi ning ka õpetajad. Nõnda on õnnestunud kokku saada Elleri Kontsertkoori nime kandev segakoor.

Elleri Kontsertkoor on loodud Lauri Breede eestvedamisel 2002. aasta septembris. Koori eesmärgiks on pakkuda Elleri-kooli kooridirigeerimise ning laulu eriala õpilastele võimalusi laulda tuntud dirigentide käe all.

Traditsiooniliselt osaleb koor iga-aastasel "Jõulumuusika festivalil", kus antakse a cappella konsert või esinetakse koos Eller Sümfonietiga. 

2012. aasta sügisest tegutseb kontsertkoor projektikoorina, mis on peale õpilaste avatud ka kõigile õpetajatele ning vilistlastele ning ka muusikalist haritust omavatele linnakodanikele. 

Tutvustus
bottom of page