top of page
  • Writer's pictureEller

E-Võistumängimise võitis viiuldaja Marta Külaots

17. aprillil toimunud e-Võistumängimise peapreemia pälvis Elleri Muusikakooli õpilane, viiulil mänginud Marta Külaots (õpetaja Juhan Uppin), kes võitis ühtlasi ka poogenpillide kolmanda taseme grupi. Esmakordselt välja jagatav publikupreemia läks seekord 590 häälega samuti meie kooli õpilasele Kertu Zahharovile (õpetaja Maris Pihlap), kes võitis ka laulu kolmanda taseme grupi.

Suur Üleriigiline Võistumängimine toimus tänavu erandkorras Interneti vahendusel ning e-Võistumängimise nime all. Konkursil osalemiseks saatis eelnevalt oma video 68 noort pärimusmuusikut, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Terve tänase päeva arutles saabunud videote üle ning valis välja parimatest parimad Zoom-keskkonnas toimetanud žürii, kes tegi võitjad teatavaks Viljandi Pärimusmuusika Aida FaceBooki lehel reaalajas.

Žürii esimehe Villu Talsi sõnul on žüriil ülihea meel, et iga-aastast Võistumängimist eriolukorras ära ei jäetud, vaid rasketest oludest võitu saadi. „Žürii liikmeks olemine pani meid kõiki muidugi proovile, aga samas tõi nende lugude läbi vaatamine ja pärast nende üle arutlemine mõnusat vaheldust isolatsiooni-ellu. Südame teeb soojaks, kui mõelda kuidas oma kodudes meie oma Eestimaa pojad ja tütred mängivad lausa uskumatult suurepäraselt pärimusmuusikat,” ütleb Villu Talsi.

Žürii liikme Krista Sildoja sõnul on seekordne Võistumängimise kogemus olnud päris kummaline. "Me siiski saime läbi ekraanide selle energia kätte. See pole mitte tavaline, et nii noores eas mängitakse oma maa pärimusmuusikat! Need lapsed on erilised terves maailmas, et nii noorelt oma pärimuspilli mängida osatakse. See on võimas, mis meil siin toimub Eestis!” kiidab Sildoja osalejaid.

Asjatundjatest koosnenud žürii koosseis oli tänavu järgmine: Villu Talsi, Maarja Soomre, Krista Sildoja, Kadri Lepasson, Katariin Raska, Martin Müller, Timo Steiner.

28 views
bottom of page