top of page
Sheet Music and Guitar

Solfedžo ja muusikalise kuulmise foorum & töötoad

muusika- ja solfedžoõpetajatele ning koorijuhtidele

26.-27. jaanuaril 2024 Tartus

Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis

Registreerumine on lõppenud!

dirigent5.jpg.webp

Maria Medby Tollefsen
ARCTIC UNIVERSITY OF NORWAY – TROMSØ

Maria Medby Tollefsen on Norra kuulmiskoolituse õpetaja ja dirigent. 

 

Ta töötab Tromsø ülikoolis, kus õpetab kuulmisõpetust bakalaureuseõppe üliõpilastele ning muusikaõpetust kuulimiskoolituse pedagoogika magistrantidele. 

Ta on ka muusikaakadeemia bakalaureuseõppe juht. 

 

Maria õpetab Itaalias Parmas Conservatorio Arrigo Boito kuulmiskoolituse pedagoogika magistriprogrammis ning osaleb Euroopa ühise kuulmistreeningu pedagoogika magistrikraadi väljatöötamises.

 

Maria uurimistöö keskendub digivahendite arendamisele kuulmisõpetuse õpetamisel, muusikakõrghariduse hindamisele ja õpilaskesksele õppele. Ta on oma institutsioonide uurimisajakirja Podium toimetaja.

 

Lisaks akadeemilisele tööle juhatab Maria regulaarselt orkestri- ja ooperilavastusi.

Niels_DJM_Quentinfotograf_IMG_3059.jpg

Niels Bastrup
THE ROYAL ACADEMY OF MUSIC – AARHUS

Niels Bastrup on Taani kuulmiskoolituse, muusikateooria ja muusikaajaloo õpetaja.

 

Niels on 12 aastat töötanud Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias ning õpetanud ka Aarhusi Muusikakoolis ja Vestervigi Kirikumuusikakoolis.

 

Alates 2022. aastast töötab ta muusikaõppe tarkvarafirmas EarMaster haridusnõunikuna muusikapedagoogika ja digiõppe valdkonnas. EarMaster tarkvarasse panustamisega soovib ta aidata õpetajatel parandada oma õpilaste õpitulemusi, luues inspireerivat ja motiveerivat digitaalset õpikeskkonda kuulmiskoolituse ja muusikateooria tundide jaoks. Samuti töötab ta EarMasterile välja uut pedagoogilist sisu (kursused, testid jne).

 

Niels on töötanud aastaid koorijuhina ja juhatanud paljusid klassikalisi teoseid, näiteks missasid ja kantaate, samuti mitmeid mastaapseid popmuusika kontserte.

Gro-Shetelig-foto-Liv-Ovland-1024x686.jpg

Gro Shetelig
NORWEGIAN ACADEMY OF MUSIC – OSLO

Gro Shetelig on pianist ja muusikateadlane, emeriitprofessor. 

Gro omandas muusikalise hariduse klaveri erialal (bakalaureus) Oberlini kolledžis Ohios, klaveripedagoogika erialal Oslo Muusikaakadeemias, muusikateaduse erialal Oslo Ülikoolis ning muusikateooria erialal Norra Muusikaakadeemias spetsialiseerudes kuulmisõpetusele. 

Ta töötas 2017. aastani Oslos Norra Muusikaakadeemias ja aastatel 2015 - 2020 Tromsø's, Norra Arktika Ülikoolis, kus õpetas kuulmisoskusi, rütmitreeningut ja helimetoodikat. 

Ta on avaldanud neli kuulmisoskuste õpikut ning on kaasautoriks kahe CD-ga Skandinaavia ühisprojektis “Kuula Skandinaaviat”, mis põhineb 20. sajandi Põhjamaade heliloojate teostel.

Samuti on ta töötanud raadios ja televisioonis ning pidanud lektorina ettekandeid, seminare ja töötubasid muusikaõpetajatele, kooridele ja dirigentidele Norras, Rootsis, Taanis, Islandil, Saksamaal, Prantsusmaal, Lätis, Hollandis, Singapuris, USA-s, Itaalias, Gruusias ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Erik Albjerg  
ROYAL CO
NSERVATOIRE –
HAAG

Erik Albjerg on jazzteooriaõpetaja, arranžeerija ja kontrabassist. Algselt õppis ta jazztrompetit, kuid õpingute ajal otsustas vahetada eriala muusikateooria vastu ning lõpetas Haagi Kuningliku Konservatooriumi džässteooria erialal 2000. aastal ning seejärel, 2005. aastal džässkontrabassi erialal.  

 

Alates 1998. aastast on ta õpetanud erinevaid džässteooria aineid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis.

 

2000. aastal avaldas Erik teadusajakirjas Dutch Journal of Music Theory artikli Gil Evansi legendaarse "Moon Dreams" töötluse kohta (5. köide, 1. number). Ta on esinenud ettekannetega iga-aastasel Hollandi-Flandria Muusikateooria Ühingu kongressil: 2012. aastal džässharmoonia õpetamisest, 2018. aastal džässteooria õpetamisel integreeritud lähenemisest ning 2023. aastal töötoas kehalise liikumise kaasamisest õpetamisel läbi stepptantsu ja klaverimängu solfedžotunnis.

Erik on aastate jooksul otsinud teooria ja praktika lõimimise võimalusi, ühendades laulmist, klahvpillide harmooniat, improvisatsiooni ja teooriat. Alates 2009. aastast on ta leidnud rohkelt inspiratsiooni Kodály õpetamise kontseptsioonist. See viis tema magistritööni „Kuidas rakendada Kodály printsiipe ja meetodeid džässsolfedžo- ja teooriaõppes kõrgastme professionaalses muusikaõppes” (Albjerg, 2015) ja on sellest ajast peale pidanud loenguid Ungaris Kecskemétis Kodály Instituudis.

 

Kodály metoodikast inspireeritud õpetamisviisi praktiseerib ta pidevalt noorte talentide osakonna džässiõpilastega vanuses 12-18 aastat, aga ka džässiosakonna üliõpilastega.

 

Lisaks õpetamisele esineb Erik regulaarselt mitmetes džässikollektiivides, dirigeerib bigbände ja juhendab džässcombosid. 

 

Ta on mänginud koos selliste muusikutega nagu Axel Hagen, Toon Roos, Juraj Stanik, Rob Agerbeek, Erik Doelman, Thijs van Otterloo, Rene ten Cate, Simon Rigter, Niels Tausk, Marco Kegel, Marlene Verplanck (USA) ja Andrea van Otterloo.

Foorumi päevakava

Reede, 26. jaanuar

 

9.30 - 10.00          Saabumine, registreerumine ja tervituskohv

10.15 - 11.45      Maria Medby Tollefsen      

Meloodia (laaditaju) ja sisemise kuulmise arendamine läbi relatiivse numbrilise süsteemi                         

12.00 - 13.30      Gro Shetelig

Ehitades sildu – tugivältusest rütmi noteerimiseni + rütmiliste oskuste arendamine rütmikaartidega

14.30 - 16.00      Erik Albjerg     

Jazzimprovisatsioon: Tunnetuse ja intuitsiooni tasakaalustamine õppeprotsessis 

16.15 - 17.45       Niels Bastrup

Kuulmisoskuse arendamine ja õpilaste motiveerimine läbi enesehinnangu EarMasteriga 

 

17.45 - 18.00       Kerri Kotta

Muusikaakadeemia sisseastumiseksamite nõuetest erineval tasemel

 

19.00 - 21.00         Õhtusöök

 

Laupäev 27. jaanuar

 

10.00 - 11.00      Niels Bastrup

Lühiajalise muusikalise mälu treenimine ja arendamine EarMaster Cloudiga

 

11.15 - 12.15      Gro Shetelig      

Harmooniateadlikkuse (taju) arendamine läbi laulmise 

 

12.45 -13.45        Maria Medby Tollefsen  

Meetrumi- ja rütmilugemise strateegiad 

 

14.00-15.00         Erik Albjerg

Jazzimprovisatsioon klassikalise muusika õppijatega

 

15.15 - 16.00        Kokkuvõtted – vestluspaneel

Conference

Registreeri end foorumile!

Aitäh, et registreerisid end foorumile! Sinu meilile tuli kinnitus. Saadame hiljemalt jaanuari alguses lisainfot.

Registreerumise kinnitamiseks tuleb kanda osalustasu (55€

MTÜ Elleri Loomekeskus arveldusarvele nr EE982200221054062886

 

Saame esitada ka asutusele arve. Palume märkida Lisainfo lahtrisse info, kellele arve esitada ja kas soovite arvele lisada ka lõuna- või õhtusöögi. Arve esitame pärast registreerimistähtaja lõppu.

Lisainfo: henri.reeder@tmk.ee

Registreerumine on lõppenud!

bottom of page