top of page

VHK keelpilliorkester: Ester Mägi muusikaga plaadi esitluskontsert

VHK keelpilliorkester. Dirigent Rasmus Puur

VHK keelpilliorkester: Ester Mägi muusikaga plaadi esitluskontsert
VHK keelpilliorkester: Ester Mägi muusikaga plaadi esitluskontsert

Aeg ja koht

18. jaan 2024, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

VHK keelpilliorkester on tegutsenud 1996. aastast saadik ning viimase kuue aasta jooksul oleme keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele. Oleme selle ajaga andnud autorikontserte näiteks Rudolf Tobiase, Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa muusikast ning esinenud üle Eesti nii väikestes külades, alevites, asulates kui suuremates linnades kokku enam kui 200 kontserdiga. Oleme salvestanud laulupidude kullafondi laule keelpilliorkestri seades, olnud kaastegevad Kristjan Üksküla albumil "Üle ääre", Mari Kalkuni singlil "Sata-sata" Mari Jürjensi albumil "Omaenese ilus ja veas", Ugala teatri 100. juubeli helikandjal ja XIII noorte tantsupeo mõne loo juures. 

Viimase kolme aasta jooksul oleme andnud välja kolm päris enda CD plaati kus kõlas Cyrillus Kreegi, Mart Saare ja Veljo Tormise fantastiline muusika. Meie neljas täispikk album kuulub aga maestra Ester Mägi muusikale. Plaadil kõlab 19 teost, mis on salvestatud uutes ja värsketes keelpilliorkestri seadetes. Plaadil lööb solistina kaasa suurepärane viiuldaja Kaija Lukas ja see kogu ilu on salvestatud Vastseliina kirikus. Toonmeistrid on Nikita Šiškov ning Haar Tammik. Plaadi kujundas Mauno Meesit.

Juba jaanuari keskel tuleb albumil kõlava muusikaga kolm plaadiesitluskontserti: N, 18. jaanuaril Tartus, Tubina saalis kl 19.00 R, 19. jaanuaril Mustvee kultuurikeskuses kl 18.00 P, 21. jaanuaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis kl 19.00 

Annetuspiletid hindadega 5, 10 ja 15 eurot müügil kohapeal.

Jaga

bottom of page