top of page

Vanemuise Puhkpillikvintett, Jaan Ots (klaver)

Tartu Kammermuusika Festival 2021

Vanemuise Puhkpillikvintett, Jaan Ots (klaver)
Vanemuise Puhkpillikvintett, Jaan Ots (klaver)

Aeg ja koht

10. sept 2021, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Kava: 

L. van Beethoven - Kvintett klaverile ja puhkpillidele Es-duur, op. 16, 

F. Poulenc - Sekstett klaverile ja puhkpillikvintetile op. 100

Puhkpillikvintetti koosses: Kersti Perandi (flööt), Anna Šulitšenko (oboe), Heimo Hodanjonok (klarnet), Johanna Tuvi (fagott), Kreete Perandi (metsasarv)

Piletid 7/12/20 Piletilevis https://www.piletilevi.ee/.../tartu-kammermuusika.../ ja kohapeal

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Vanemuise puhkpillikvintett on asutatud 2014. aastal Vanemuise sümfooniaorkestri muusikute poolt. Kvinteti koosseisu kuuluvad sümfooniaorkestri viis kaunimat instrumenti - flööt, oboe, klarnet, fagott ja metsasarv. Selliseid puupuhkpillide koosseise koos metsasarvega on maailmas võrdlemisi vähe, kuna erinevate tämbritega pillide koostöö on keeruline ning pretensioonikas. Eestis võib selliseid kammeransambleid loendada ühe käe sõrmedel, olgugi, et Eesti heliloojate seas on puhkpillikvinteti muusika loomine olnud populaarne. Vanemuise puhkpillikvintett on andnud kontserte rahvusvahelistel muusikapäevadel ning Tartu linna päevadel. Hooajal 2014-2015 osales kvintett Eesti Kontserdi koolikontsertide programmis. 2018. aastaks valiti Vanemuise puhkpillikvintett Eesti Vabariik 100 muusikasündmuste programmi – 4.-8. juulil 2018 toimus koostöös Puhkpillikvintett Esticaga ja Eesti Interpreetide Liiduga kontsertsari „Teekond“, mille raames andsime kontserte nii kasutuses olevates kui ka unustusehõlma vajunud raudteejaamades üle Eesti. Selleks puhuks kirjutas uudisteose Vanemuise puhkpillikvintetile helilooja Liina Sumera. Vanemuise puhkpillikvinteti repertuaari kuuluvad nii spetsiaalselt puhkpillikvintetile kirjutatud teosed kui ka seaded klassikalisest ja popmuusikast. Erilisel kohal on eesti heliloojate looming.

Jaan Ots alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni klaveriklassis. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias klaveri erialal Mati Mikalai käe all ning magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias (Soome) orkestridirigeerimise erialal (prof. Leif Segerstam ja Atso Almila). Oma õpingute jooksul täiendas ta end vahetusüliõpilasena Pariisi Konservatooriumis (CNSM).

Jaan on saavutanud auhinnalisi kohti paljudel konkurssidel Eestis ja väljaspool, sealhulgas I preemia noorte pianistide konkursil "Steinway&Sons" Hamburgis, II preemia ning EMCY eripreemia noorte pianistide konkursil "Step towards mastery" Peterburis, I preemia ning kaks eripreemiat Eesti Puhkpillimängijate Konkursil.

Ta on dirigeerinud selliseid orkestreid nagu Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia, Hamburgi Camerata, Kreeka Raadio Sümfooniaorkester, Soome Rahvusooperi orkester, ERSO, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester ning Klaaspärlimäng Sümfonietta. Jaan on tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures, Savonlinna Ooperifestivalil ning Kreeka Rahvusooperis. Alates 2017. aasta septembrist on ta ametis Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri dirigendina.

Jaan on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, astudes külalisena üles erinevatel festivalidel ning andes regulaarselt kontserte klaveritrio TEOS (Soome-Eesti) ja Frielinghaus Ensemble (Saksamaa) koosseisus.

Jaga

bottom of page