top of page

Tartu Kammermuusika Festivali lõppkontsert

Lõuna-Eesti Kammerorkester, dirigent Juan José Restrepo Duarte.

Tartu Kammermuusika Festivali lõppkontsert
Tartu Kammermuusika Festivali lõppkontsert

Aeg ja koht

12. sept 2021, 15:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Festivali lõppkontserdil esineb käesoleval aastal loodud Lõuna-Eesti Kammerorkester, mida juhatab Juan José Restrepo Duarte. Kontserdil saab kuulda ka Juan Jose uudisteost Lõuna-Eesti kammerorkestri asutamiseks - Suite del Mediterráneo. See teos on inspireeritud erinevatest rahvajuttudest, mis pajatavad Hispaanias sajandite jooksul toimunud eri kultuuride sulandumisest, millel on selle maa kunstile ja muusikale olnud suur mõju. Kontserdi kavas on ka Brahmsi ja Britteni teosed.

Piletid 7/12/20 Piletilevis https://www.piletilevi.ee/.../tartu-kammermuusika.../ ja kohapeal.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Kava: 

B. Britten - Sümfoniett op. 1, 

J. J. Restrepo - Suite del Mediterráneo, 

J. Brahms - Serenaad nr 1 op. 11 D-duur

Koosseis: Susann-Elisabeth Kisla (viiul), Maria Lepnurm (viiul), Teresa Järve (vioola), Camillo Cabassi (tšello), Linda Viller (kontrabass), Anastasiia Cherniak (oboe), Kristin Müürsepp (flööt), Heimo Hodanjonok (klarnet), Urmas Himma (metsasarv), Ilmar Varjun (löökpillid).

Lõuna-Eesti Kammerorkester on koosseis, mille sihiks on edendada professionaalsete muusikute ja õpilaste koostööd läbi kammerorkestri muusika. Üheks suuremaks eesmärgiks on ka noorte heliloojate loomingu tutvustamine. Lõuna-Eesti Kammerorkestri asutaja Juan José Restrepo Duarte on Kolumbia muusik, kes tuli Eestisse 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse viiuli interpretatsiooni eriala magistrantuuri õpilaseks professor Mari Tampere-Bezrodny juurde. Alates 2015. aasta jaanuarist on ta olnud Tartu Vanemuise teatrisümfooniaorkestri viiuldaja ja 2017. aasta septembrist Võru Muusikakooli viiuliõpetaja. Aastal 2020 lõpetas ta dirigeerimise magistriõppe professor Toomas Kapteni juures. Kammerorkestri sihiks on tuua Lõuna-Eesti publiku ette akadeemilist muusikat, mida siinsel muusikamaastikul veel vähe tuntakse ja esitatakse. Seetõttu on kuulajateks Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilased ja muidugi ka siinne muusikat armastav publik. Orkestri liikmetele on Lõuna-Eesti Kammerorkestris mängimine põnev muusikaline väljakutse, kuna selle repertuaari tehniline nõudlikkus on arendav ja ühtlasi suurendab teadmisi 19. ja 20. sajandi kammermuusika kohta. Et liikmeteks on peamiselt Vanemuise teatri muusikud ja muusikaõpilased Tartust, on orkester Lõuna-Eesti esindajaks, jagamaks publikuga oma kõrget professionaalsust ja kunstilist kvaliteeti.

Jaga

bottom of page