top of page

Taplow Youth Choir (Inglismaa) kontsert

Taplow Youth Choir (Inglismaa) kontsert
Taplow Youth Choir (Inglismaa) kontsert

Aeg ja koht

28. juuli 2024, 16:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

Pühapäeval, 28.07.2024. kell 16.00 Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis

TAPLOW YOUTH CHOIR (Inglismaa)

K O N T S E R T

Dirigent: Gillian Dibden, MBE

Organist: Robert Jones

Kontsert on tasuta

Noortekoori Taplow Youth Choir ajaloost:

Ühendkuningriigi üheks parimaks noortekooriks loetav Taplow Youth Choir on nõutud esineja paljudel üritustel ja ühistegevustes. Liikmeid on enam kui kahekümnest Thames Valley ja South-Buckinghamshire´i koolist ja nad kuuluvad enamalt jaolt 13–19 aastaste vanuserühma. Koori liikmed on pühendunud ja motiveeritud muusikud, kelledest paljud mängivad kõrgtasemel mõnda muusikariista. Repertuaar hõlmab erinevaid ajastuid ja erinevaid muusikastiile, nii sakraalset kui ka ilmalikku muusikat.

Koor laulab igal aastal Evensongi St Georges Chapel´is Windsori lossis, ja meie Upper Voices esines seal hiljuti ühel teiselgi üritusel - armastatud ja tunnustatud helilooja John Rutteri loomingule pühendatud kontserdil. Kavas olid tema “Mass of the Children” ja “Visions”. Meie noored lauljad töötasid koos The Royal Philharmonic Orchestra ja The Bach Choir'ga John Rutteri taktikepi all. Maikuus on ta kutsunud Taplow Choirsi avama haridusministritele kogu maailmast korraldatava maailma haridusfoorumi QElli Center´is Westminsteris.

Igal aastal laulavad mõned liikmed koos üliõpilaskoori Eton College Music Society´ga, esitades professionaalse orkestriga suuremahulisi kooriteoseid renoveeritud Eton School Halli vaimustavas keskkonnas. Taplow Youth Choir on tundnud uhkust ka selle üle, et on saanud osaleda Gabrieli Roar'i projektides osalemise üle, lauldes suuri oratooriume imelistes katedraalides üle kogu Ühendkuningriigi. Seda Paul Mcreeshi juhatusel, kes on auhinnatud Gabrieli Consort and Players´i asutaja ja peadirigent.

Meie 50-60 liikmelise koori tavatööks on mitmekülgse motettide repertuaari, osalaulude ja väikesemamahuliste teoste esitamine. Meie lauluvalikus on palju saateta teoseid, aga ka muusikat klaveri või oreli saatel ning esindatud on heliloojad 16.-20. sajandist.

Taplow Choirs, mille lipulaevaks on Taplow Youth Choir, koosneb neljast koorist, mis on ellu kutsutud selleks, et pakkuda kõrgetasemelist lauluõpet lastele alates 6. eluaastast. Meie veebisait asub aadressil www.taplowchoirs.org.uk.

Taplow Youth Choir rõõmustab, et saab sel suvel laulda publikule Soomes ja Eestis.

Taplow Youth Choir programm:

Magnificat                        Dietrich Buxtehude

Hear my Prayer               Felix Mendelssohn

Motets, Anthems, Folk Songs and Spirituals for full choir, with organ and a capella, spanning 16th -21st Centuries and to include the following composers:

Monteverdi, Purcell,  Eric Whitacre, Sally Beamish, Amy Beach and Irving Berlin, as well as Ensembles by RL de Pearsall and R Vaughan Williams

Gillian Dibden MBE

Taplow Choirs´i asutaja

Dirigent, Taplowi tütarlaste ja noortekoorid

Pärast Royal College of Music´i lõpetamist, kus ta omandas põhieriaalana pianisti ja kaaserialana tšellisti kutse, jätkas Gillian oma valitud karjääri õpetajana.

Temas tekkis kohe kirg kooridega töötamse vastu. Gilliani juhtimisel saavutasid tema kooli koorid edu nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, osaledes BBC raadiokonkursil "Let the People sing", mis oli koostööprojekt Euroopa Ringhäälingute Liiduga. Edukad olid ka tema Berkshire'i krahvkonna koorid, Sainsbury Choir of the Year- konkursi regulaarsed võitjad. Gillianile omistati sellel konkursil 2002. aastal ka "Aasta koorijuhi" tiitel.

Samal aastal võimaldas Churchilli stipendium tal külastada Lõuna-Aafrikat ja Soomet, et tutvuda sealsete kooritraditsioonidega. Teda on kutsunud kohtunikuks sellised organisatsioonid nagu Muusika noortele, Aasta Koor ja Aasta Ülistuslaulud - koolikoorid.

Gillian juhib laulmise töötubasid Ühendkuningriigi erinevates kohtadess, on Slough Music Service'i vokaalkonsultant ja Montgomery Holloway Music Trust´i akadeemiline juht. 2014. aastal valiti ta Briti Koorijuhtide Ühenduse esimeseks "Aasta koorijuhiks".

2009. aastal sai temast MBE (Member of theOrder of the British Empire). See Tema Majesteedi kuninganna Elizabeth II poolt talle osutatud auavaldus oli tunnustuseks Gilliani pikaajalisele tööle noorte- ja lastekooridega.

Gillian tunneb end privilegeerituna, et saab töötada Taplow Choirs´i raames nii paljude andekate ja pühendunud noortega..

Robert Jones sündis ja õppis Londonist lõuna poole jäävas Croydonis – ta kuulus mainekasse Trinity Boys Choir´isse ja omandas diplomi orelimängu alal juba koolipoisi eas. Sel perioodil juhtis ta ka oma koguduse kirikukoori ja õppis Royal College of Music´is klaverimängu. Seejärel hakkas ta tegelema muusikaga Christ Church´is, Oxfordis, ja lõpetas Oxfordi Ülikooli muusika erialal. Sel perioodil laulis ta Christ Church Cathedral´i kooris Simon Prestoni käe all, õppides samal ajal orelit Nicholas Danby juures ja lauldes koos DavidJohnstoniga.

Hiljem töötas ta Windsori lossi St. George Chapel´i koorides ja ja Westminsteri roomakatolikus katedraalis koorivikaarina, enne kui alustas karjääri ühe Suurbritannia juhtiva kaaslauljana, esinedes auhinnatud salvestustel koos selliste ansamblitega nagu Tallis Scholars, Orlando Consort ja Gabrieli Consort. Viimastel aastatel on ta pöördunud tagasi klahvpillimängu ja koorijuhtimise juurde – ta on alates 1988. aastast Londonis Fleet Streetil asuva Wreni St. Bride'i kiriku muusikadirektor ning tegutseb ka pianisti, organisti, õpetaja, amatöörkooride dirigendi ja ABRSMi eksamineerijana, töötades nii Kaug-Idas kui ka

Ühendkuningriigis. Ta on abielus muusikaõpetaja Eleanoriga, kellega ta kohtus Oxfordis, ja neil on neli poega, kes kõik on professionaalselt laulnud.

Robert on töötanud regulaarselt Taplow Choirs`iga kooride asutamisajast alates ja tal on hea meel, et ta saab noortekooriga selle tuuri kaasa teha

Jaga

bottom of page