top of page

Reverie / Unistus

Priit Peterson - kitarr

Reverie / Unistus
Reverie / Unistus

Aeg ja koht

19. veebr 2020, 18:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Kavas R. Eespere, J. S. Bach, G. Regondi, L. Brouwer.

Priit Peterson (21.12.1997) on lõpetanud  klassikalise kitarri eriala H. Elleri nim. Tartu muusikakoolis 2017. aastal. Hetkel õpib ta Saksamaal F. Liszti nimelises Weimari Muusikakõrgkoolis prof. Christiane Spannhofi juures.

 Priit alustas muusikaõpinguid 5-aastasena, esimeseks pilliks oli klaver. Kitarrimänguga alustas ta 8-aastasena isa juhendamisel. Teiseks Priidu õpetajaks on olnud kitarrist ja pedagoog Patricio Zeoli (Argentiina/Iirimaa), kes on alates 2011. aastast Elleri kooli külalisõppejõuks.

 Aastatel 2007 kuni 2017 on Priit osalenud järjepidevalt rahvusvahelisel kitarrifestivalil “Gitarre und Natur" prof. Eduardo Fernandeze meistriklassides ja loengutes. Samuti on ta osalenud paljude tunnustatud kitarristide nagu Ricardo Galleni, Margarita Escarpa, Goran Krivokapici, Göran Söllscheri jt meistriklassides. Ta on võitnud korduvalt Eesti Muusikakoolide Liidu kitarrikonkursi "Parim noor instrumentalist", samuti on ta olnud mitmete rahvusvaheliste kitarrikonkursside laureaat. 

 Kontserttegevusega alustas Priit väga varakult: esimese täispika soolokontserdi andis ta 12-aastasena. Tänaseks on tema poolt antud kontsertide arv üle poolesaja. Esinenud on ta nii Eesti kui ka välismaa kitarrifestivalidel. Nende hulgas on ka kammeransamblite koosseisus esinemisi ja esmaettekandeid solistina orkesti ees. Aastast 2017 on Priit osalenud ka Tartu kaasaegse muusika ühenduse TaHe projektides.

Kontsert sarjast "Juubeldame".

Tasuta.

Jaga

bottom of page