top of page

Pirjo Jonas - koloratuursopran, Maria Listra - sopran, Piia Paemurru - klaver

Kavas on Faure, Franck, Poulenc, Debussy, Offenbach

Pirjo Jonas - koloratuursopran, Maria Listra - sopran, Piia Paemurru - klaver
Pirjo Jonas - koloratuursopran, Maria Listra - sopran, Piia Paemurru - klaver

Aeg ja koht

08. sept 2020, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Korraldaja Tartu Kaermuusika Festival

Kontserdil kõlab prantsuse heliloojate vokaalkammermuusika. 

Kavas on G. Faure, C. Franck, F. Poulenc, C. Debussy, J. Offenbach.  

Piletid 7.-/ 12.-, perepilet 20.- müügil tund enne algust kohapeal.  

Koloratuursopran Pirjo Jonas omandas 2009. aastal magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ooperilaulu erialal dotsent Nadia Kuremi lauluklassis. Lisaks on Pirjo Jonas omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal. Tema repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni – ta on andnud kontserte nii Eestis kui välismaal ning on osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel. Samuti tegutseb Pirjo Jonas aktiivselt kammermuusikuna – tihedateks koostööpartneriteks on Piia Paemurru, Jaanika Rand-Sirp, Imbi Tarum, Kristo Käo, vanamuusika ansambel Floridante jt.  Pirjo Jonas on üles astunud nii RO Estonia kui Vanemuise teatri lavadel ning alates 2010/2011 hooajast on ta Vanemuise teatri koosseisuline solist. Pirjo on teinud koostööd dirigentidega nagu Vello Pähn, Nikolai Aleksejev, Daniel Reuss, Normunds Vaicis, Anu Tali, Toomas Siitan, Lauri Sirp, Risto Joost, Jüri Alperten, Erki Pehk, Mihkel Kütson, Paul Mägi jt.  Pirjo lavarollide hulka kuuluvad Johanna (Sondheimi „Sweeney Todd“, teater Vanemuine), Pepi (Straussi „Viini veri“, teater Vanemuine), Madeleine (Abrahami „Savoy ball“, RO Estonia), Carlotta Giudicelli (Webberi „Ooperifantoom“, teater Vanemuine), Frasquita (Bizet’ „Carmen“, teater Vanemuine), Madame Herz (Mozarti „Teatridirektor“, teater Vanemuine), sopran/oraakel (Lille „Tulleminek“, teater Vanemuine), Viiu (Tubina „Reigi õpetaja“, teater Vanemuine), Juta (Aintsi lasteooper „Guugelmuugelpunktkomm“, teater Vanemuine), Mõisapreili (Aintsi „Rehepapp“, teater Vanemuine), Sophie (Massenet’ „Werther“, teater Vanemuine), Anastasia von Eggenberg (Kálmáni „Silva“, RO Estonia), Oscar (Verdi „Maskiball“, RO Estonia), Titania (Purcelli „Fairy Queen“, teater Vanemuine), Susanna (Mozarti „Figaro pulm“, teater Vanemuine), jt.   Pirjo Jonas on pälvinud Eesti Teatriliidu Kristallkingakese auhinna (2011) ja VII Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi eriauhinna parima Franz Schuberti „Ave Maria“ esituse eest (2011). Pirjo Jonas on olnud ka Eesti Richard Wagneri Ühingu stipendiaat.   

Maria Listra alustas muusikaõpinguid viieaastaselt klaveri erialalNõmme Muusikakoolis, kus hiljem lisandusid flöödiõpingud. Laulmist on õppinud oma ema Liivi Listra laulustuudios. Ta on võitnud Eesti Televisiooni laste lauluvõistluse «Laulukarussell» aastatel 1996 ja 1998.  2008. aasta juulis lõpetas ta Londoni Chigwelli Kooli, mis on spetsialiseerunud muusika, draama ja kunstide õpetusele. Seejärel õppis University of Londonis. Aastal 2000 ilmus 11-aastase Maria Listra sooloplaat "Anno Domini 2000", mille müügituluga abistas ta Tallinna Lastehaigla Toetusfondi. Tema sooloesinemised on toimunud paljudes Eesti linnades ning ka Soomes ja Inglismaal. 2007. aastal nimetati Maria Listra Chigwelli Kooli aasta muusikuks. Võiduga pälvis Listra võimaluse esitada Londoni Brentwoodi katedraalis kammerorkestri saatel W. A. Mozarti motetti "Exsultate, Jubilate". Augustis 2008 osales Listra Inglismaal Abingdonis kõrgetasemelisel vokalistide meistrikursusel. Maria Listral on Londoni ülikooli bakalaureusekraad. Alates 2015. õppib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulu.   

Piia Paemurru on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund, Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Andreas Lend, Vahur Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016.a. alates on ta Vanemuises kontsertmeister. P. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. Ta on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sh  rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil viiel korral. Koos Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on valminud 2 CD-plaati ning koostöös PLMFiga CD Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik.

Jaga

bottom of page