top of page

Minikonverents "Sillad muusikas. Ühendusteid seest välja ja tagasi"

Jaak Siku raamatu esitlus “Raamat improvisatsioonist. Kuidas kehtestada end loovalt ja empaatiliselt” ja lühiettekanded loovuse ning improvisatsiooni teemadel

Minikonverents "Sillad muusikas. Ühendusteid seest välja ja tagasi"
Minikonverents "Sillad muusikas. Ühendusteid seest välja ja tagasi"

Aeg ja koht

22. nov 2023, 16:00 – 19:00

Tartu Ülikooli Muuseumi valge saal, Lossi 25, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

16:00 Raamatuesitlus

Jaak Sikk “Raamat improvisatsioonist. Kuidas kehtestada end loovalt ja empaatiliselt”

16:15 Marju Raju “Kuidas muuta esinemisärevus voogseisundiks (flow)?”

Ettekanne toetub Sarah Sinnamoni 2021.a raamatule “Achieving peak performance in music”. Kuidas toimib närvisüsteem, miks ärevus üldse tekib? Kuidas muusikuna seda olukorda enda heaks targalt ära kasutada. Kaasan kuulajaid aktiivselt (töölehed).

16:45 Jaak Sikk “Kujutlus kui tööriist spontaansetes loomeprotsessides”.

Kujutluse rakendamine on üks põhitööriistadest mitmetes maailmakuulsates pillimängukoolkondades ja laialt kasutatav interpretatsioonis.

Ettekande fookuses on küsimus "Kuidas leida kiiresti ladus kommunikatsioon grupi-improvisatsioonis ning ansamblimängus üldse, kasutades kujutlust kui mõtestatud piirangut?" Ettekanne põhineb nelja duo pikaajalisel uurimisel leitud tulemustel. Uurimus viidi läbi 2022-2023 aastatel.

Uuringut rahastati Kultuuriministeeriumi meetmest “Kultuuri- ja loomevaldkondade loovuurimuse toetamine” Projekti number: LUP7-11/5425

17:15 Roomet Jakapi "Värske ja vaba? Avastused ja kitsendused vabaimpro praktikas vokalisti vaatenurgast."

17:45 Grete Arro “Milline on hea küsimus?” (veebiettekanne)

Ettekanne tugineb kognitiivselt keerukate ning mõistearengut toetavate küsimuste tüpoloogiale ning tõdemusele, et õpetajad/õppejõud üle maailma võivad olla hädas õppijaid edasi aitavate küsimuste küsimisega. Ettekanne on dialoogi vormis kuulajatega.

18:15 Peeter Vähi “Kas teadvus suretab Muusika?”

Milline roll on loomeprotsessis siis ikkagi teadvusel ja kas ehk on selge teadvuseolek mõnikord pigem isegi pidurdavaks takistuseks?

Konverentsil osalemine on tasuta.

Jaga

bottom of page