top of page

Meistriklasside tudengid & Tartu-Maarja kammerorkester, kontsertmeister Sergei Levitin

Meistriklasside tudengid & Tartu-Maarja kammerorkester, kontsertmeister Sergei Levitin
Meistriklasside tudengid & Tartu-Maarja kammerorkester, kontsertmeister Sergei Levitin

Aeg ja koht

29. aug 2022, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

29.08 kell 19.00 esinevad Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis festivali meistriklasside tudengid koos Tartu-Maarja kammerorkestriga, dirigent Lilyan Kaiv, kontsermeister - Sergei Levitin (Kuninglik ooperimaja, Inglismaa)

Kavas A. Vivaldi, J. S. Bach, G. F. Händel, R. Schumann, F. Chopin

Piletid 10/15/25 Piletilevis ja kohapeal.

Sergei Levitin on vene viiuldaja. Hariduse omandas Peterburi Muusikakeskoolis ja Konservatooriumis ning täiendanud end Viini Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis. Ta on mainekate konkursside laureaat ja eriauhindade omanik. Nende hulgas on Paganini nimeline viiuldajate konkurss Genovas, kus Sergeist sai esimene vene viiuldaja, kes sai preemia Paganini Kapriiside parima esituse eest. Aastatel 1996-2003 oli Sergei Mariia teatri esimene kontsertmeister ning aastast 2003 liitus ta Kuningliku ooperimaja orkestriga, kus aastast 2018 täidab ta kontsertmestri koha. Ta on esinenud külaliskontsertmeistrina teiste hulgas Londoni Sümfooniaorkestri, BBC Sümfooniaorkestri, Londoni Filharmooniaorkestri, Philharmonia, Kuningliku Filharmooniaorkestri, WDR Sümfooniaorkestri ja Tonhalle Orkestriga. Solistina on ta esinenud Usher Hallis, Edinburghis, Valge ööde ja Cortona festivalidel ning kogu Venemaal, Euroopas ja USA-s selliste dirigentide nagu Gergiev, Antonio Pappano ja Gianandrea Noseda käe all. Ta on salvestanud koos Royal Northern Sinfonia ja Martin Yatesiga (Dutton Epoch) mitmete viiulikontsertide maailmaesiettekanded.

Tartu-Maarja Kammerorkester asutati dirigent Lilyan Kaivi poolt 2019. aasta 12.juunil, eesmärgiga esitada huvitavat repertuaari ning kanda ette ka vokaalsümfoonilisi teoseid. Selle aja jooksul on Tartu-Maarja Kammerorkester olnud kaastegev kõikide Tartu Maarja Kirkukoori lauldud suurvormide ettekannetel ning lisaks esitanud väga nõudlikke teoseid keelpilliorkestrile nagu A. Schönbergi „Verklärte Nacht“, B. Bartóki Divertisment keelpilliorkestrile, P. Tšaikovski Serenaad keelpilliorkestrile jt.

Kohtumiseni kammermuusika festivalil!

Jaga

bottom of page