top of page

Kristin Müürsepp - flööt, Stefan Heinrich Kerstan - fagott, Margus Riimaa - klaver

Kavas Nussio, Schubert, Beethoven

Kristin Müürsepp - flööt, Stefan Heinrich Kerstan - fagott, Margus Riimaa - klaver
Kristin Müürsepp - flööt, Stefan Heinrich Kerstan - fagott, Margus Riimaa - klaver

Aeg ja koht

09. sept 2020, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Korraldaja: Tartu Kammermuusika Festival

Tähistamaks L. v. Beethoveni 250. sünniaastat on kava koostatud variatsioonide Meistri auks.   

Esitusele tulevad:  

Otmar Nussio - Variatsioonid Pergolesi Arietta teemale 

Franz Schubert - Introduktsioon ja variatsioonid Trockne Blumen  D802  

Ludwig van Beethoven - Trio klaverile, flöödile ja fagotile WoO 37   

Piletid 7.-/ 12.-, perepilet 20.- müügil tund enne algust kohapeal  

Kristin Müürsepa flöödiõpingud said alguse Võru Muusikakoolis Heino Vildo käe all, jätkusid TMKKs Mihkel Peäske juures ning aastatel 2015-2020 Leipzigi Muusikakõrgkoolis Prof. I. Boßleri flöödiklassis. Kristin on pälvinud mitmeid preemiaid konkurssidel Eestis, Lätis ja Austrias. Ta on pärjatud laureaaditiitli ja parima Eesti uudisteose esituse auhinnaga Eesti puhkpillimängijate konkursil (2018). Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri jt ees. Kristin on töötanud ERSOs, Vanemuise Sümfooniaorkestris ning osalenud Euroopa Liidu Noorteorkestri (EUYO), Tallinna Kammerorkestri, Baden Sinfonietta (Austria) jpt orkestrite töös. Lisaks on ta töötanud pedagoogina erinevatel kursustel ja Tartu II Muusikakoolis.  

Stefan Heinrich Kerstan on lõpetanud bakalaureuse- ja magistriõpingud Leipzigi Muusikakõrgkoolis prof. Jörg Thomé fagotiklassis.Ta on olnud aastatel 2015-2019 Junge Deutsche Philharmonie liige, tervisementor ning tegev orkestrinõukogus (al 2018 nõukogu president) ning nimetatud nüüdseks orkestri auliikmeks. Selle aja jooksul on olnud võimalus koos töötada dirigentide ja solistidega nagu Jonathan Nott, Jörg Widmann, Carolin Widmann, Jukka-Pekka Saraste, Silvain Cambreling, David Afkham, Tzimon Barto jpt. Lisaks on ta töötanud Robert- Schumann-Philharmonie Chemnitz, Elblandphilharmonie Sachsen ja Staatsoperette Dresden orkestrites. Stefan on fagotist Vanemuise Sümfooniaorkestris ja Oberspreewald-Lausitz Senftenberg’i muusikakooli fagoti ja muusikateooria õppejõud.  

Margus alustas klaverimänguga kuue aastaselt Narva mnt. lastemuusikakoolis õpetaja H. Rooma käe all ja jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis P. Paemurru ja L. Väinmaa juhendamisel. Edasi saadi bakalaureusekraad Eesti Muusika Akadeemias (prof. L. Väinmaa, I. Ilja, P. Lassmann), klaverimängukunsti diplom Saksamaal Kölni Muusikakõrgkoolis (Prof. A. Valdma) ning magistrikraad USA-s Pittsburghis Carnegie Mellon University’s (Prof. E. Graf). Margus on võitnud auhindu mitmetel konkurssidel ning esinenud paljudel lavadel Eestis, Soomes, Itaalias, Saksamaal ja USAs. Käesoleval ajal töötab ta teatris “Vanemuine” kontsertmeistrina ning annab sagedasti kammerkontserte lauljate ja instrumentalistidega.

Jaga

bottom of page