top of page

Koorijuhtimise lõpueksam-kontsert

Koorijuhtimise lõpueksam-kontsert
Koorijuhtimise lõpueksam-kontsert

Aeg ja koht

18. mai 2023, 19:00

Tartu Ülikooli muuseumi valge saal, Lossi 25, 51005 Tartu, Eesti

Sündmusest

Neljapäeva, 18. mai õhtul kl 19 ootame kõiki huvilisi osa saama koorijuhtimise eriala lõpueksam-kontserdist, mis toimub maalilises Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (Lossi 25).

Tegu on mõneti erakordse sündmusega: nimelt on sel kevadel oma õpingutega lõpusirgele jõudnud päris esimesed Heino Elleri Muusikakoolis koorijuhtimise 5. taseme jätkuõppe kvalifikatsiooni saavad õpilased. Tagasivaatena kevadsemestri ning kogu õppeaasta jooksul valminule näeb dirigendirollis kõiki koorijuhtimise eriala õpilasi.

Ühe kontserdi keskse teosena tuleb esitusele eesti noorema põlvkonna helilooja ja dirigendi Karin Tuule (s. 1994) naiskoorile ja keelpillidele kirjutatud tsükkel “Rännak”, mille tekstid pärinevad lähiaastail lugejate seas tuntust kogunud kirjanik-maailmarändur Lauri Räpi (s. 1977) sulest. Selle muusikalise retke vältel saavad kordamööda teejuhi rollis olla kõik Elleri-kooli koorijuhid.

Koorimuusika kirevatel radadel saavad kuulajad ja muusikud sel õhtul lisaks kodumaistele pärlitele avastada ka kaugemaid, kui kahe omanäolise eksamikava ning õppeaastat kokku võtva kontserdi jooksul kõlavad palad Saksa romantismiajastu teostest kuni Ameerika kaasaegsete valikuteni.

Kontserdil astuvad üles Heino Elleri Muusikakooli nais- ja kammernaiskoor, keelpillikvartett ning külalistena kammerkoor Helü ja Tartu Ülikooli kammerkoor.

Dirigeerivad Anu Lepik ja Siim Kornel (5. taseme jätkuõppe lõpetajad) ning Liine Palu (2. kursus).

Kontsert on tasuta.

Jaga

bottom of page