top of page

Kontsert-lavastus ”Kus puhub põhja( )tuul?”

Kontsert-lavastus ”Kus puhub põhja( )tuul?”
Kontsert-lavastus ”Kus puhub põhja( )tuul?”

Aeg ja koht

04. mai 2023, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

// Kust tuuled tulevad, kus on nende kodu? Kannab rutt neid enda paigast eemale selleks, et vastuseid leida või et neid unustada? Avastada, et jahitav olemispõhjus võrsub seal, kust tuldi – lõpp peidab end alguses; algusele ei saanud enne kuju anda, kui jõuti lõppu. //

Kontsert-lavastus ”Kus puhub põhja()tuul?” on mõtte- ja helirännak, mis toob kuulajani elu torkivad valud põimituna soomeugriliku taju motiividesse. Otsides tuumküsimusi, kohtuvad laval nelja eesti helilooja – Kõrvits, Mägi, Kulla, Tüür – teosed, tekst ja eelnevatest välja kasvav (nüüdis)improvisatsioon. Gregor Kulla teos “Space within space” kõlab kontserdil maailmaesiettekandena.

Põhjatuule kui siinse pärimustunnetusliku elu komponendi kõrval taotleb kontserdi pealkirja teine kuju justnimelt alguse otsimist – põhja, tuuma, millele inimelu taandub, kui see alasti kista. Laval ihkavad need otsingud rebida sõnadelt ja helidelt uduloori, et lubada publikul kombata elusa jäävaid ja kandvaid hüüde.

Tubina saali seinad panevad neist hüüetest kõlama Heino Elleri Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpreedid. Kuivõrd igaühel on võimalus kõlakosmosest oma tõlgendusi püüda, kutsun Sind kuulama meie hääli, et need võiksid Sinu hingepeeglilt põrgates ruumis millekski kandvaks saada.

Kontsert on tasuta. Enne kontserdi algust on võimalik teha vabaannetus ürituse kulude katteks.

Jaga

bottom of page