top of page

Klaveriprohvet Lubomyr Melnyk (UA)

Klaveriprohvet Lubomyr Melnyk (UA)
Klaveriprohvet Lubomyr Melnyk (UA)

Aeg ja koht

23. nov 2023, 21:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

23.11.2023 kell 21 Tubina saal

Klaveriprohvet Lubomyr Melnyk (UA)

𝑮𝒆𝒏𝒊𝒂𝒍𝒊𝒔𝒕𝒊𝒅𝒆 𝑲𝒍𝒖𝒃𝒊 𝒆𝒔𝒊𝒕𝒍𝒆𝒃: 𝒇𝒆𝒏𝒐𝒎𝒆𝒏𝒂𝒂𝒍𝒏𝒆 𝒋𝒂 𝒗𝒊𝒓𝒕𝒖𝒐𝒐𝒔𝒍𝒊𝒌 𝒑𝒊𝒂𝒏i𝒔𝒕 𝑳𝒖𝒃𝒐𝒎𝒚𝒓 𝑴𝒆𝒍𝒏𝒚𝒌 𝒆𝒔𝒊𝒏𝒆𝒃 𝒌𝒐𝒐𝒔 𝒗𝒂𝒂𝒕𝒆𝒎ä𝒏𝒈𝒖𝒍𝒊𝒔𝒆 𝒗𝒂𝒍𝒈𝒖𝒔𝒔𝒉𝒐𝒘𝒈𝒂  𝑬𝒍𝒍𝒆𝒓𝒊 k𝒐𝒐𝒍𝒊 𝑻𝒖𝒃𝒊𝒏𝒂 𝒔𝒂𝒂𝒍𝒊𝒔.

Lubomyr Melnyk on üks kaasaja suurimaid pianiste, kinkides maailmale kümnendite jagu klaverimuusikast tulenevat rõõmu. 70date keskpaigas hakkas Lubomyr Melnyk välja arendama uut stiili, mis kombineeris edasijõudnud klassikalise klaveritehnika Tai Chi ja Kung Fu filosoofiatega, mille nimeks sai 𝒄𝒐𝒏𝒕𝒊𝒏𝒖𝒐𝒖𝒔 𝒎𝒖𝒔𝒊𝒄. Melniku meetod viis klaveri kui instrumendi võimalused uuele tasemele, pakkudes kuulajale võimalust sukelduda ennenägematutesse, peaaegu elektroonilistesse, helimaastikesse. Selle sama tehnikaga on Lubomyr Melnyk võimeline mängima mõlema käega üle 19,5 noodi sekundis ning on suutnud ühe tunni jooksul esitada 93,650 individuaalset nooti. Seepärast ka ainuõige hüüdnimi on Melnykile “𝒕𝒉𝒆 𝒑𝒓𝒐𝒑𝒉𝒆𝒕 𝒐𝒇 𝒕𝒉𝒆 𝒑𝒊𝒂𝒏𝒐”.

“𝑺𝒆𝒆 𝒎𝒖𝒖𝒔𝒊𝒌𝒂 𝒆𝒊 𝒆𝒌𝒔𝒊𝒔𝒕𝒆𝒆𝒓𝒊𝒌𝒔, 𝒌𝒖𝒊 𝒎𝒂 𝒆𝒊 𝒐𝒍𝒆𝒌𝒔 𝒖𝒌𝒓𝒂𝒊𝒏𝒍𝒂𝒏𝒆. 𝑴𝒆𝒊𝒆 𝒆𝒓𝒊𝒑ä𝒓𝒂 𝒔𝒆𝒊𝒔𝒏𝒆𝒃 𝒔𝒆𝒍𝒍𝒆𝒔, 𝒆𝒕 𝒎𝒆 𝒌𝒊𝒑𝒖𝒎𝒆 𝒆𝒏𝒅 𝒐𝒉𝒗𝒆𝒓𝒅𝒂𝒎𝒂. 𝑼𝒌𝒓𝒂𝒊𝒏𝒍𝒂𝒔𝒆𝒅 𝒐𝒉𝒗𝒆𝒓𝒅𝒂𝒗𝒂𝒅 𝒆𝒏𝒅 𝒔𝒆𝒍𝒍𝒆 𝒋𝒂𝒐𝒌𝒔, 𝒎𝒊𝒔 𝒏𝒆𝒊𝒍𝒆 𝒐𝒍𝒖𝒍𝒊𝒏𝒆 𝒐𝒏,” 𝒐𝒏 𝑳𝒖𝒃𝒐𝒎𝒚𝒓 𝑴𝒆𝒍𝒏𝒚𝒌 𝒔𝒊𝒅𝒖𝒏𝒖𝒅 𝒆𝒏𝒅𝒂 𝒌𝒍𝒂𝒗𝒆𝒓𝒊𝒕𝒆𝒉𝒏𝒊𝒌𝒂𝒕 𝒐𝒎𝒂 𝒓𝒂𝒉𝒗𝒖𝒔𝒊𝒅𝒆𝒏𝒕𝒊𝒕𝒆𝒆𝒅𝒊𝒈𝒂.

80date ja 90date jooksul andis ta välja kuus albumit, millest kõige tunnustatum “The Song of Galadriel” nimetati ka New York Stereo Review ajakirja poolt üheks meie aja kümneks kõige olulisemaks teoseks. Alates 2002. aastast on ta välja andnud 16 digitaalset albumit, sealhulgas "Illirion" Sony Classical'i all. Lubomyri muusikalised teosed hõlmavad mitmesuguseid instrumentaalseid variatsioone sooloklaverist ja kahekordsest klaverist ansamblite, ooperi, keelpillikvartettide, kaasaegse balleti, orkestri ja kõige muuni.

Mida ütlevad inimesed saalis Lubomyr Melnyki kohta? Siin on vaid mõned sadadest kiitustest kontserdikülastajatelt:

"Absoluutselt vapustav! Ma pole kunagi klaverit nii armastanud kui praegu!" "See mees on nõid, ta peidab rohkem käsi kui me näha saame!" "See oli minu elu kõige ülevam elamus ühelgi kontserdil... Ma armastasin seda!" "Lihtsalt imeline!" "Tema sõrmed ei puuduta isegi klahve... kuidas ta seda teeb?" "Ta pole inimene! Tema mäng tuleb taevast!"

Piletid müügil: https://fienta.com/et/lubomyr-melnik-tartu

Jaga

bottom of page