top of page

Kammerkoor Kolm Lindu ja Valter Soosalu - SUUR MAALRITÖÖ

Kammerkoor Kolm Lindu ja Valter Soosalu - SUUR MAALRITÖÖ
Kammerkoor Kolm Lindu ja Valter Soosalu - SUUR MAALRITÖÖ

Aeg ja koht

17. sept 2022, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

KÜLALISKONTSERT

Kammerkoor Kolm Lindu dirigent Valter Soosalu

Kammerkoor Kolm Lindu saab 9./10. septembril 5-aastaseks! Viis aastat tagasi tundus aasta 2022 kaugel ja eksistentsiaalselt hoomamatu. Oleme tänulikud, et meil on olnud võimalus kesta, toimetada omal moel, kohtuda väga toredate ja inspireerivate inimestega ning olla just siin ja praegu. Aitäh meie peredele, kuulajatele, toetajatele ja teistele kaasteelistele ilma kelleta oleks kõik hoopis teistmoodi!

Igal aastal oleme ette valmistanud uue(d) kontserdikava(d), nii ka seekord. Kui suur osa „Suure maalritöö” kontserdi repertuaarist on paljudele Eesti kooridele soojalt tuttav, siis meie oleme varem avalikul kontserdil laulnud neist vaid kahte: Tormise „Murueide tütred” ning möödunud laulupeol esitatud Saare „Noore veljo, veeritäge”! Suure isuga oleme valmistanud ette kolmandat, seekord pikemat esmaettekannet – meie oma Tartu helilooja Ardo Ran Varrese Ellen Niidu sõnadele kirjutatud „Suur maalritöö”, mille maailma esmaettekanne toimus 7. mail 2022 Dzintari kontserdisaalis Lätis.

Kohtumiseni kontserdil, olete väga oodatud!

KAVAS

Ardo Ran Varres / Ellen Niit „Suur maalritöö” – Eesti esmaettekanne

Cyrillus Kreek Taaveti laul nr 1 „Õnnis on inimene”

Cyrillus Kreek Taaveti laul nr 104 „Kiida mu hing Issandat”

Cyrillus Kreek Taaveti laul nr 121 „Päeval ei pea päikene…”

Cyrillus Kreek „Kui suur on meie vaesus”

Selga Mence / rhl „Neba maize pate nāca”

Mart Saar / Jakob Hurt „Latsõ hällütamise laul”

Mart Saar / rhl„Noore veljo, veeritage”

Veljo Tormis „Kaks laulu Ernst Enno sõnadele” – pühendatud kõigile kodus ja kodust kaugel olevatele ukrainlastele

Veljo Tormis / eepos „Kalevipoeg” „Murueide tütred” („Kolm laulu eeposest”)

Juris Vaivods / rhl „Bur, bur, meitiņa!”

Valguskunstnik on Terje Kähr.

Plakati autor on kunstnik Ingmar Järve.

PILETID

Tartus: 8 € / 6 €, al 5. septembrist 10 € / 7 €

Sünnipäeva kingipilet: 16 € / 26 € / 36 € / 46 € koori tegevuse toetamiseks

Piletid on müügil ka kohapeal 30 minutit enne kontserdi algust (sularahas).

INFO

Facebook’i sündmus (Tartu): https://www.facebook.com/events/1001997647358418/

Facebook’i leht: https://www.facebook.com/kolmlindu

Instagram: https://www.instagram.com/kolmlindu/

29.04 ja 01.05 ära jäänud kontsertidele ostetud ja tagasi mitte müüdud piletid kehtivad 17.09 ja 18.09 kontsertidel automaatselt.

Täname: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, korp! Ugala, Hansa Liinid, SP Muusikaprojekt,Eesti Muusika Infokeskus, Kirjastus Muusika, Fennica Gehrman, Manna Couture, Studio Mari Seger

* * *

KAMMERKOOR KOLM LINDU on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor, kes saab 9./10. septembril 5-aastaseks. Meie dirigent on Valter Soosalu. Koor naudib muusikalisi väljakutseid ning mõtestatud ja nõudlikku tööprotsessi. Kollektiivi jaoks on oluline austus ja rõõm üksteise ning muusika vastu ja nii oleme teinud koostööd dirigent Benjamin Kirkiga (kava "Kui ööbik, luik ja koolibri..."), dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga (kava "Creator Spiritus"), dirigent Mikk Üleoja ja solist Tuuri Dedega (kava “The Canticle of the Sun”). 2019. aastal andsime 4 kontserti dirigent Valter Soosaluga: põhjamaade muusika kava koostöös tšellist Theodor Sinkiga ning väga menukaks kujunenud jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ja kontsertmeister Ebe Münteliga. 7. augustil 2020 korraldas Kammerkoor Kolm Lindu koostöös Kammerkoor Helü ja Tartu Linnamuusemiga suurprojekti Veljo Tormise pärandi auks Tartu lauluväljakul: päikesetõusust öö saabumiseni kõlas 18 tundi Tormise muusika 400 erinevat salvestust, mille vahele olid pikitud Fred Jüssi loodushelid. 2021. aasta suvel tähistasime “Nukitsamehe” filmi 40. sünnipäeva Urissaares (Olav Ehala ansambel, Vabajala rahvatantsijad, solistid). 2022. aasta kevadel toimus koori esimene kontsertreis välismaale, mille raames toimus Varrese uudisteose “Suur maalritöö” maailma esmaettekanne Dzintari kontserdisaalis. Kammerkoori Kolm Lindu naislauljad kannavad kunstnik Mari Segeri kõrvaehteid kollektsioonist "Leaves" ning keskkonda hoidvast peenvillasest materjalist valmistatud kooriseelikuid. Kammerkoor Kolm Lindu laulab originaalnootidest.

VALTER SOOSALU on Kammerkoori Kolm Lindu dirigent. Ta on laulja ja koorijuht, kes naudib muusikat mitmel rindel. Kolme Linnu tegemistega on ta käinud koormeistrina kaasas alates koori loomisest, dirigendina on ta Kolmes Linnus juhatanud lisaks väiksematele ülesastumistele nelja suuremat kava: põhjamaade muusika kontserdid koostöös tšellisti Theodor Sinkiga, jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ning kontsertmeistri Ebe Münteliga, “Nukitsamehe” kontsert koostöös Urisaare Rantšo, Olav Ehala ansambli, Vabajala rahvatantsijate ja solistidega. 2021. aasta suvel ning nüüdsed kontserdid Tartus, Tallinnas ja Lätis. Soosalu on alates 2020. aastast Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori peadirigent. Koormeistri/assistendina on teda sidunud koostöö kollektiividega, nagu kammerkoor Voces Musicales, kammermeeskoor Revalia, segakoor HUIK! ja Eesti Rahvusringhäälingu segakoor, lisaks on ta kaasa teinud Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori projektides. Valter Soosalu on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat. Möödunud juubelilaulupeol oli Soosalu taas segakooride ees dirigendipuldis, tuleval noorte laulupeol on Soosalu segakooride liigijuht.

Jaga

bottom of page