top of page

Heigo Rosin ja Tanel-Eiko Novikov (löökpillid)

Tartu Kammermuusika Festival 2021

Heigo Rosin ja Tanel-Eiko Novikov (löökpillid)
Heigo Rosin ja Tanel-Eiko Novikov (löökpillid)

Aeg ja koht

11. sept 2021, 15:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Kahe eesti silmapaistva löökpillimängija Tanel-Eiko Novikovi ja Heigo Rosina esitusel kõlavad Bachi ja Daughtrey teosed.

Piletid 7/12/20 Piletilevis https://www.piletilevi.ee/.../tartu-kammermuusika.../ ja kohapeal.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Tanel-Eiko Novikov on üks silmapaistvamaid uue põlvkonna Eesti interpreete, kes jõudis löökpillisolistina laiema tuntuseni pärast ERR’i ja Eesti Kontserdi telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitu ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil Šotimaal.

Taneli etteasteid on kuuldud pea kõikides Eesti suuremates kontserdisaalides ning ta on solistina korduvalt esinenud ka teistes Baltimaades, Skandinaavia maades, kaugemal Euroopas, Venemaal ja Iisraelis, soleerides muu hulgas Peterburi Maria Teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma Teatri Henry Crown Halli laval. Ta on mänginud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Tel Aviv Soloists Kammerorkestri, Helsingi Politseiorkestri ja paljude teiste koosseisude ees.

Selle aasta suuremate saavutuste hulka kuuluvad esikoha võitmine konkursil ''Southern Percussion International Tuned Percussion Competition'', etteaste maailmas kõrgelt hinnatud marimbisti Theodor Milkov'i korraldatud rahvusvahelisel üritusel ''Online Mallets Festival'' ja virtuaalne soolokontsert legendaarse marimbisti Leigh Howard Stevens'i suveakadeemias. Ühtlasi on Tanel üks välja valitud solistidest sel oktoobril toimuvaks World Percussion Group'i virtuaalseks kontserttuuriks.

Kammermuusikuna on Tanel koos konkursi “Klassikatähed 2018” finalistide Ingely Laivi (oboe) ja Johannes Põldaga (viiul) moodustanud koosseisu Trio Trifecta, uudse virtuaalreaalseid pille rakendava löökpilliduo Lauri Metsvahiga ning löökpilliduo Heigo Rosinaga.

Taneli eesmärk on populariseerida löökpillimängu Eestis veelgi ja avardada marimba võimalusi sooloinstrumendina.

Heigo Rosin on Eesti esimene löökpillimängija, kes on spetsialiseerunud soolo- ja kammermuusikale. Hoolimata noorest east on Heigo andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal valiti Heigo “Orpheum Foundation” solistide stipendiaadiks Šveitsis, olles esimene Eesti muusik, kes nimeka fondi solistiks on valitud. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes 5 nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. 2017. aasta jaanuaris debüteeris Heigo solistina maailmakuulsas Carnegie Hallis New Yorgis. Alates 2016. aastast on ta Malletech’i löökpillide ja Sabian taldrikute ametlik artist. Löökpillisolistina on Heigo korduvalt üles astunud nimekate orkestritega nagu MDR Leipzig Symphony Orchestra, Riga Sinfonietta, Kiev Soloists, Kymi Sinfonietta, Klaipeda Chamber Orchestra, Belarusian State Symphony Orchestra, Baltic Sea Philharmonic ning loomulikult ka Eesti orkestriparemikuga: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ning Vanemuise Sümfooniaorkester, tehes koostööd armastatud dirigentidega: Kristjan Järvi, Risto Joost, Olari Elts, Erki Pehk, Paul Mägi ja Lauri Sirp. Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. Klassikaliste löökpillide erialal omab ta kahte bakalaureuse- ja magistrikraadi (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Flaami Kuninglik Konservatoorium) ning solistidiplomit Aarhusi Kuninglikust Muusikaakadeemiast. 2017. aastast on Heigo löökpillide õpetaja Tartus Heino Elleri Muusikakoolis. Õpinguaastate jooksul on Heigo lisaks tavatundidele täiendanud end paljude ülemaailmselt tunnustatud õpetajate ja solistide juures, neist tuntuim on maailma esimene löökpillisolist Dame Evelyn Glennie. Heigo on edukalt osalenud mitmetel konkursitel, neist suuremad: Rising Stars Grand Prix 2017 Berliinis II Preemia, DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, Klassikatähed 2013 II Preemia. Üle kümne aasta karate treenimist on Heigole andnud idee kombineerida võitluskunsti liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

Jaga

bottom of page