top of page

“Every Moment Every Day”. Tanel Ruben Quintet

Tanel Ruben – trummid, Kadri Voorand – vokaal, Kristjan Randalu – klaver, Raivo Tafenau – saksofonid, Taavo Remmel – kontrabass.

“Every Moment Every Day”. Tanel Ruben Quintet
“Every Moment Every Day”. Tanel Ruben Quintet

Aeg ja koht

16. märts 2024, 19:00 – 20:30

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

OSTA PILET

Esitamisele tuleb Tanel Ruben Quintet uus plaat ja kava “Every Moment Every Day” valmis septembris 2023. ansambli koosseis: Tanel Ruben – trummid Kadri Voorand – vokaal Kristjan Randalu – klaver Raivo Tafenau – saksofonid Taavo Remmel – kontrabass.  

Ajakiri “Muusika”  kirjutab: Trummar Tanel Rubeni kvintett debüteeris 2008. aastal Tanel näitab end tugeva heliloojana: tema kompositsioone iseloomustab kujundirohke meloodiline mõtlemine, rikas harmoonia, vormilise pinge ehitamine aktiivsema koega lugudes ning trummarile kohaselt loomulikult ka väga aktiivne rütmika. Raivo Tafenau mängib mitu talle omaselt kauni tooniga saksofonisoolot, millele pakuvad lisa Kristjan Randalu etteasted. Palju saab soleerida ka Kadri Voorand, kes esitab lugude temaatilist materjali vokaliisina ning lisab neile suure registrilise diapasooni ja karakterite gammaga scat-soolod. Plaadi lõpulugu “Kas tahad ma jutustan laulust” võiks oma meloodia, harmoonia ja sõnade koostoime poolest olla ka Uno Naissoo loodud (ja see on mõeldud komplimendina).  

“Every Moment Every Day” on õnnestunud album. Kuulamapanevad kompositsioonid, tempode ja meeleolude vaheldamine ning viie muusiku kõrgetasemeline esitus loovad tugeva tervikmulje plaadist, mida võib julgelt jagada Eesti nüüdisjazzi ühe visiitkaardina.

Jaga

bottom of page