top of page

Dvořák ja Šostakovitš - klaveritriod

Jorma Toots - klaver, Vitalij Regensperger - viiul, Camillo Cabassi - tšello

Dvořák ja Šostakovitš - klaveritriod
Dvořák ja Šostakovitš - klaveritriod

Aeg ja koht

30. jaan 2021, 16:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Olete oodatud pühapäevasele pärastlõunale kammermuusika suurkujude seltsis!

Kavasse kuuluvad Antonín Dvořáki trio nr 1 ja Dimitri Šostakovitši trio nr 2. Kontserdi käigus tutvustatakse ja räägitakse nii heliloojatest kui ka esitatavatest paladest.

Dvořáki klaveritrio nr 1 on põhjuseta üks tema vähemtuntud palu. Selles kõlab helilooja eriline andekus luua lüürilisi, värvikaid ja tugevate kontrastidega jutustusi. Värskust lisavad meloodilised katked rahvamuusikast. Dvořáki palad on soojad justkui spontaanne rõõm elust.

Šostakovitši klaveritrio nr 2 on üks kõige enam esitatud triosid ja seda mitmel põhjusel. Šostakovitš kirjutas trio 1944. aastal pärast hea sõbra, Ivan Sollertinski surma. Pala on aga kaemuslikum kui oleks eleegia ühele mehele. Tegu on kummitava ja universaalse itkuga, milles kajavad nii Leningradi blokaadi kannatused, Idarinde meeleheide, Stalini raudne tsensor kunstnikele kui ka esmased hirmuäratavad pilguheidud Treblinka ja Majdeneki koonduslaagritesse. Tundes õudu juttudest, kuidas SS-sõdurid sundisid ohvreid oma haudade kõrval tantsima, lisas ta teosele juutide rahvamuusikast tuntud meloodiaid. Trio on kammermuusika kõige enim esitatud klaveritrio.

Palu esitavad: Jorma Toots (klaver, Eesti, Heino Elleri nimeline muusikakool), Vitalij Regensperger (viiul, Valgevene/Saksamaa, Teater Vanemuine), Camillo Cabassi (tšello, Itaalia, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester).

Piletid müügil kohapeal (6€/8€)

Jaga

bottom of page