top of page

Alla Aranovskaya, Indrek Leivategija, Sascha Groschang, Tanel Joamets, Michael Bulychev-Okser

Alla Aranovskaya, Indrek Leivategija, Sascha Groschang, Tanel Joamets, Michael Bulychev-Okser
Alla Aranovskaya, Indrek Leivategija, Sascha Groschang, Tanel Joamets, Michael Bulychev-Okser

Aeg ja koht

26. aug 2022, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

IV Tartu Kammermuusika Festival alustab!

26.08 kell 19.00 esinevad Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis esinevad Alla Aranovskaya (viiul, USA), Indrek Leivategija (tšello), Sascha Groschang (tšello, USA), Tanel Joamets (klaver), Michael Bulychev-Okser (klaver, USA)

Kavas A. Webern, J. S. Bach, R. Glier, A. Benditski, I. Xenakis, D. Šostakovitš

Piletid 12/20/30 Piletilevis ja kohapeal.

Alla Aranovskaya on Grammyle nomineeritud Peterburi Keelpillikvarteti asutaja ja esimene viiul, mis üle maailma tuuritades on oma kolmekümne viie tegutsemisaasta jooksul andnud üle viie tuhande kontserdi. Alla paljude autasude hulka kuuluvad Grammy nominatsioon, "Parim plaat" nii ajakirjades Stereo Review kui ka Gramophone ning peaauhinnad mitmetelt rahvusvahelistelt kammermuusikakonkurssidelt, sealhulgas Melbourne'is Austraalias (1991); Tokyo, Jaapan (1989); ja Firenze, Itaalia (1989). Tema karjääri tipphetkedeks on esinemised Lincolni keskuses, Kongressi raamatukogus, Amsterdami Concertgebouw's, Londoni Wigmore'i saalis, Manchester Bridgewater Hallis, Dublini riiklikus kontserdimajas, Peterburi filharmoonia suures saalis ja esinemine sellistel festivalidel nagu Luzern (Šveits), Schleswig-Holstein (Saksamaa), MIMO (Brasiilia), Buxton (Inglismaa), Fishguard (Wales) jpt. Alla Aranovskaya tegeleb aktiivselt haridustegevusega, et taastada Leopold Aueri asutatud vene- ning maailma viiulikooli ajalugu ja tema elulugu. 2013. aastal asutas ta temanimelise seltsi ning alates 2014. aastast on ta Leopold Aueri rahvusvahelise viiuli- ja kvartettikonkurssi korraldaja. Aranovskaya on enama kui 30-aastase õpetamiskogemusega professor olnud erinevates ülikoolides, andes regulaarselt ka meistriklasse üle maailma.

Indrek Leivategija on osalenud arvukatel meistrikursustel ja konkurssidel nii Eestis kui võõrsil, kus on pälvinud mitmeid preemiaid. Ta on teinud salvestisi Eesti Rahvusringhäälingule, Baieri Ringhäälingule ja Saksa Raadiole. Alates 2012. aastast on ta Bambergi Sümfooniaorkestri tšellorühma teine kontsertmeister ning 2021. aasta augustist Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister, olles tööalaselt seotud kahe orkestriga. Oma põhitöö kõrvalt tegeleb Leivategija aktiivselt õppejõu, solisti ja kammermuusikuna ning on sage külalisesineja festivalidel nii Euroopas kui ka väljaspool.

Sascha Groschang on aktiivne soolo- ja kammermuusik, kes on esinenud kõikjal Ameerika Ühendriikides ning Aasias. Ta on esinenud Lincolni keskuses, Carnegie Hallis, kus tegi oma soolodebüüdi 2009. aastal Carnegie Halli Weill Recital Hallis. Ta on jaganud lava selliste artistidega nagu Yo-Yo Ma, Itzhak Perlman, Trans-Siberian Orchestra, Michael Bublé , Peter Gabriel, Josh Groban, Sarah Mclachlan ning tal on ulatuslik salvestuskogemus, sealhulgas NBC, Atlantic ja Rhino Recordsi jaoks. Vabakutselise muusikuna Kansas Citys ja selle ümbruses on Sascha innukas uue muusika, impro, mitteklassikaliste stiilide ja barokktšello esitaja ja helilooja. Ta teeb sageli koostööd selliste kollektiividega nagu KC Chorale, Spire Chamber Ensemble, New Theatre, Owen/Cox Dance Group, Coterie Theatre, Quixotic Fusion ja Bach Aria Soloists. Ta on keelpilliduo "The Wires" kaasasutaja, kaashelilooja ja tšellist, mis uurib ebatavalisi stiile originaalteoste kaudu (www.thewires.info). Ta juhib ka iganädalast uut muusikasaadet "Helivoolud" saates 91.9 Classical KC.

Tanel Joamets on rahvusvahelise mainega pianist, kes annab soolo kontserte üle Euroopa, Venemaal, Kasahstanis, ja ka mujal. Kuulajaid võlub tema interpretatsiooni lai ja tundlik värviskaala, sügavalt emotsionaalne väljenduslaad, meisterlik klaveri võimaluste kasutamine. Igal pool, kus ta esinenud on, on olnud väga soe vastuvõtt ja väga positiivsed arvustused, ning erilist kiitust on pälvinud Skrjabini-interpretatsioonid.

Michael Bulychev-Okser on New York Timesi poolt "köitvaks ja säravaks" tituleeritud oma põlvkonna üheks silmapaistvamaks pianistiks. Pärast tunnustatud debüüti Manhattani sümfooniaorkestriga on Michael esitanud tuhandeid soolokontserte ning orkestriga esinemisi, tehes koostööd selliste dirigentidega nagu Kynan Johns, Dmitri Yablonsky ja Robert Lehrbaumer. Bulychev-Okseri ulatuslik klaverikarjäär on näidanud teda soolokontsertidel maailma mainekamatel lavadel: Carnegie Hall, Merkin Hall (New York), Kennedy Center (Washington, D.C.), La Salle Pleyel (Pariis), Wigmore Hall (London), Heichal Hatarbut (Tel Aviv), IBK kontserdisaal (Seoul) ja Cintermexi teater (Monterrey). Kriitikud kiidavad Michaeli "kujutlusvõimelist ja intelligentset stiili" (David Dubal), "Elegantsi ja graatsiat, mida klaver on määratud tootma" (Cosmo Buono) ja "Puhta luulet ja panoraamvaadet" (Las Provincias, Valencia). Bulychev-Okser on New Yorgis toimuva George Gershwini rahvusvahelise muusikakonkursi ning Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes toimuva muusikafestivali "Baltic Stars" asutaja/kunstiline juht. Michael Bulychev-Okser on töötanud õppejõududena Long Islandi konservatooriumis, New Yorgi ülikoolis ja Rutgersi ülikoolis New Jerseys.

Kohtumiseni kammermuusika festivalil!

Jaga

bottom of page