top of page

Ada Kuuseoks 80

Ada Kuuseoks 80
Ada Kuuseoks 80

Aeg ja koht

17. okt 2021, 16:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

Sündmusest

Kavas Tubin, Lukk, Beethoven, Prokofjev

Kontsert on tasuta.

Ada Kuuseoks tähistas tänavu kevadel oma 80. sünnipäeva.  Ta on muusika- ja teatriakadeemia väärikas emeriitdotsent, tunnustatud pianist ja väga armastatud klaveriõpetaja.

Ada Kuuseoksa elutöö pianisti ja õppejõuna on olnud äärmiselt rikas. Aastakümnete jooksul on ta andnud soolokontserte ning olnud paljude eesti heliloojate klaveriteoste esmaesitaja. Tema repertuaar on karjääri jooksul olnud väga ulatuslik, hõlmates erinevaid ajastuid ja heliloojaid renessansist tänapäevani. Muuhulgas on ta ka esitanud klaverimuusika tippteosteks peetavaid Johannes Brahmsi, Sergei Rahmaninovi ja Sergei Prokofjevi klaverikontserte ning Ludwig van Beethoveni klaverisonaate. Igat tema esinemist on alati iseloomustanud äärmine põhjalikkus muusikalistes pisiasjades, igas detailis.

1966. aastal alustas Ada Kuuseoks tööd klaveripedagoogina muusika- ja teatriakadeemias. Tema käe all on lõpetanud üle kaheksakümne üliõpilaste. Õpilaste sõnul on Ada Kuuseoks ühelt poolt maksimaalselt range õpetaja, kohati isegi karm, alati väga nõudlik – nõudes professionaalsust ning lubamata keskpärasust –, kuid ühtlasi ka haruldaselt soe, mõistev ja inimlik õpetaja.

Ada Kuuseoks on öelnud, et õpetajana on tema jaoks olnud alati oluline, et õpilane leiaks oma õige suuna, et tema talent saaks avatud võimalikult ruttu (et tudeng ei vaevleks ega piinleks asjatult). „Õpilased on mulle väga palju rõõmu toonud. See rõõm tuleb muidugi läbi raske töö. Aga nii peabki olema,“ on armastatud õppejõud ise tõdenud.

Ada Kuuseoksa tutvustav tekst: https://eamt.ee/

Jaga

bottom of page