top of page

Aavik Duo ''Kontrastid''

Aavik Duo ''Kontrastid''
Aavik Duo ''Kontrastid''

Aeg ja koht

04. veebr 2024, 19:00 – 20:30

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

Sündmusest

OSTA PILET

“Kontrastid”

Rännates läbi helide kireva universumi, tutvustab Aavik Duo kontsert kolme erinevat heliloojat.

Aavik Duo kuulub uue põlvkonna omanäolisemate esindajate hulka, keda iseloomustavad värsked ideed, mitmekesine repertuaar ja julgus riskida. Duo kavad on filigraanselt viimistletud, samas on muusikute interpretatsioon vaba ja fantaasiarikas.

2023. aasta veebruaris valiti ansambel Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali residentuuriprogrammi ning järgneval hooajal on oodata mitmeid esiettekandeid ning põnevaid kontserdielamusi.

Igor Stravinski on tuntud oma radikaalsete eksperimentide poolest ning tema looming on täidetud väljakutsuvate rütmide ja kontrastidega.

Kontserdikava raamib Robert Schumann ning keskpunktiks on teosena duo ammune unistus - tema 2. viiulisonaat. Schumann suudab haarata kuulajat tundmusliku jõuga, esitledes meile muusikalist keelt oma kõige puhtamal kujul.

Einojuhani Rautavaara on kaasaegne Soome helilooja, kelle tööd kannavad endas esmalt unistuste ilu ning seejärel löövad kuulaja täielikult oma lummusesse. Rautavaara muusika toob esile unikaalse helimaastiku, kus kohtuvad minevik ja tulevik, luues kontserti lummava helilise kogemuse.

Koos avastame erinevate helikeelte vastuolusid ja kokkusulamist ning naudime võimsat muusikalist teekonda läbi aegade.

Jaga

bottom of page