top of page

Indrek Leivategija

Indrek Leivategija (1986) alustas muusikaõpinguid Tartus Elleri Muusikakoolis õpetaja Reet Metsa tšelloklassis (1992-2005). 2005-2014 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel ja Müncheni Muusika- ja Teatriakadeemias professor Wen-Sinn Yang`i tšelloklassis. Lisaks tšello solistidiplomile omab Indrek ka kammermuusikas magistrikraadi.

Indrek on võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel, teiste seas koos Tatiana Chernichkaga I koha Salieri-Zinetti kammermuusika konkursil Veronas 2010. aastal ja Gasteig`i kultuuripreemia Münchenis 2012 aastal.

Ta on teinud koostööd mitme tipporkestriga Saksamaal – Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Stuttgardi Raadio Sümfooniaorkester, Saksa Raadio Sümfooniaorkester – ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Mänginud mitmete nimekate dirigentide nagu Mariss Jansons, Lothar Zagrosek, Herbert Blomstedt, Sir Colin Davis, Zubin Mehta, Daniele Gatti, Andris Nelsons, Gustavo Dudamel juhatamisel.

Alates 2012 aastast on Indrek Bambergi Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Ühtlasi on ta noorte muusikute juhendaja Bambergi Sümfooniaorkestri Akadeemias.

Indrek

Heili Rosin

Heili Rosin alustas muusikaõpinguid 4-aastaselt Põltsamaa muusikakoolis Õie Aruoja klaveriklassis, 11- aastaselt samas Maria Männi flöödiklassis ning jätkas flöödiõpinguid 2008. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Mihkel Peäske käe all. Hilisemad õpingud viisid teda Freiburgi Muusikakõrgkooli (prof. Felix Renggli), Amsterdami Konservatooriumisse (Kersten McCall, Vincent Cortvrint) ning viimaks Zürichi Kõrgemasse Muusikakooli (prof. Maria Goldschmidt-Pahn, Sabine Poyemorel, Pamela Stahel), kus omandas 2018. aastal magistrikraadi (cum laude). 

Ta on osalenud paljudel meistrikursustel ja festivalidel üle kogu maailma, juhendajateks prof. Renate Greiss-Armin, prof. Peter-Lukas Graf, Felix Renggli, Kersten McCall, Pirmin Grehl, Andrea Lieberknecht, Kristian Streenstup jt. Alates 2017. aastast on Heili aktiivselt osa võtnud rahvusvahelisest pikkolo festivalist Grados, Itaalias, kus esinenud solistina ning täiendanud end Jennifer Gunn’i (Chicago Sümfooniaorkester), Nicola Mazzanti, Sarah Jacksoni (Los Angelese Sümfooniaorkester) juures. Hooajal 2011/2012, kõigest 19-aastasena, oli Heili Rahvusooper Estonia flöödirühma kontsertmeister, hooajal 2010/2011 ning 2012/2013 ERSO flötist. Alates aastast 2012 on ta aktiivselt osalenud Eesti ja Gstaadi Festivaliorkestrites, Norra kammerorkestris 1B1 ning 2015. aastal loodud orkestris Baltic Sea Philharmonic. 2018. aastal töötas Heili soolopikkolo flötistina Põhja-Hollandi sümfooniaorkestris. Momendil on ta vabakutseline ja lööb kaasa selliste Saksamaa tipporkestrite töös nagu Gürzenichi sümfooniaorkester (Köln), Stuttgarti Raadioorkester (SWR Symphonieorchester), Chemnitzi Teatriorkester jt. 

Heili on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I koht ja eripreemia Hatšaturjani kontserdi parima esituse eest Armeenias (2011), I koht Severino Gazzelloni nimelisel konkursil pikkoloflöödi kategoorias (Itaalia, 2017), I koht National Flute Association “Piccolo Artist Competition” (USA, 2018). Samuti võitis Heili XI Eesti noorte interpreetide konkurss-festivali “Con Brio”, pälvides ka Klassikaraadio, EMTA ning Interpreetide Liidu auhinna. 2012. aastal võitis ta vabariikliku puhkpillimängijate konkursi flöötide arvestuses. 

Alates 2016. aasta sügisest on Heili Rosin  külalisõppejõud Elleri Akadeemias, samuti Eesti Flöödiühingu suvelaagrites Rõuges. Aprillis 2020 on ta kutsutud esimese Tampere flöödifestivali žüriisse, meistriklasse juhendama ja esinema. 

Heili

Wolfgang Rings

  • Täiendanud end Freiburgis prof. Ulrich Kochi ja Essenis prof. Vladimir Mendelssohni juures

  • Täiendanud end Melos-Quarteti juures Stuttgartis

  • Meistriklassid La Salle Quarteti liikmete Kim Kashkashiani ja Walter Leviniga

  • Kontserdid koos Ensemble Modern Frankfurti, Freiburgi Barokkorkestri, Bremeni Kammerphilharmonie’ga ning arvukalt kammermuusika kontserte

  • Bambergi Ülikooli õppejõud 1999-2002

  • Bambergi Sünfooniaorkestri liige aastast 2000

Wolfgang

Guntis Kuzma

​Guntis Kuzma on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia klarneti erialal (Sigurdas Circenise klarnetiklass) ning õppis ühe aasta ka Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Kjell-Inge Stevenssoni juhendamisel. Lisaks on ta ennast täiendanud Eduard Brunneri ja Bruno di Girolamo meistriklassides.
Guntis Kuzma on mitmete rahvusvaheliste klarnetikonkursside võitja (sh Rahvusvahelise
Klarnetiliidu konkurss "Young Artist", mis toimus Salt Lake Citys).
Tema repertuaarist moodustab kõige olulisema osa kaasaegne muusika. Ta on olnud väga paljude uudisteoste esmaettekandja.
Kuzma on aktiivne nii solistina, kammeransamblisti kui ka orkestrandina. 2008-2014 oli ta Läti Riikliku Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister.
Ta on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia ka dirigeerimise erialal Mārtiņš Ozoliņsi dirigeerimisklass) ning on täiendanud ennast ka Andris Vecumnieksi ning käesoleval ajal
Modestas Pitrenase juures.
Alates 2014. aastast töötab Guntis assistent-dirigendina Läti Riikliku Sümfooniaorkestri juures. Hooajal 2017/2018 tegi ta koostööd Liepaja Sümfooniaorkestriga, Balti Muusikaakadeemiate Sümfooniaorkestriga, kammerorkestriga Sinfonia Concertante ning orkestriga "Riga".
Dirigendina osales ta 2016. aastal Donatella Flicki nim dirigentide konkursil.

Nicolas Prost

​Nicolas Prost on silma paistnud eelkõige modernse ja eksperimentaalse saksofonistina. Talle meeldib ühendada klassikalist ja kaasaegset muusikastiili impsoviseerimisega, põimida saksofonimängu häälega, liigustustega ning elektroonikaga. Ta on andnud suure panuse instrumendi käsitluse mitmekesistamise ja edasiviimise osas, komponeerides ka ise muusikat. Ta on esitanud üle 80 teose esiettekannetena – Connesson, Escaich, Pecou, Bacri, Zavaro, Hersant, Emler, Lauba, Beytelman, Naon, jne.
Lõpetas kiitusega Pariisi Kõrgema Konservatooriumi ning on saavutanud erinevatel kammermuusika konkurssidel auhindu. Ta on orkestris „Lamoureux Orchestra“ (Pariis) saksofonide kontsertmeister. Solistina on ta esinenud Mehhiko Filharmoonia orkestriga, Londonis „Euroopa Camerata“ orkestriga, Bangkoki Sümfoonia orkestriga, Sveitsi-Romaani orkestriga, Strasbourgi filharmoonikutega, Toulousi Kapitooliumi orkestriga jne.
Paljud tema poolt välja antud plaadid on saavutanud positiivsed hinnangud. Prost on eestvedajaks ja koostööpartneriks kirjastusele Billaudot´, kus publitseerib Saxiana Kollektsioone saksofonidele ja klarnetitele. Adolphe Saxi Albumi seeria (kirjastus Lemoine) raames on ta kirjutanud prantsuse saksofonistide ajaloost, pedagoogikast raamatuid. Andnud suure panuse ka pedagoogilise ja kontsertrepertuaari laienemise osas.
Prost õpetab ja töötab hetkel St. Mauri nimelises Konservatooriumis ja Seine-Saint Denis (Île-de France) Kõrgemas pedagoogilises koolis Pole Sup´93. Teda kutsutakse erinevatesse ülikoolidesse meistriklasse andma ja konverentsidele Euroopasse (Pariisi Kõrgemasse Konservatooriumi, Ameerikasse ja Aasiasse.

Kuzma
Prost

Milos Petrovic

Miloš Petrović (1982) on õppinud Belgradi Muusika Akadeemias prof. Dejan Mihailovic´i juhendamisel ja omandanud magistrikraadi Guildhall´ i Muusika- ja Teatrikoolis. Ta on mitmete nimekate rahvusvaheliste konkursside laureaat sh. Rodolfo Lipizer´i nimelise viiulikonkursi laureaat Itaalias (1996, 2001) ning saavutanud II koha Michelangelo Abado nimelisel viiulikonkursil Itaalias (1997). On andnud üle 800 soolo ja kammerkontserdi üle maailma, sh. USA-s, Inglismaal, Venemaal jne.

Miloš  on laialdase pedagoogikogemusega. Ta on olnud õppejõud Kragujevac´i Muusika- ja Kunstiakadeemias Serbias ja kammermuusika professor Belgradi Muusikaakadeemias. Samuti on ta olnud St George Stringsi nimelise kammerorkestri kunstiline juht ja Rubikon Quartet liige.

Alates 2013 aastast töötab Milos Bambergi Sümfooniaorkestri II viiuli abikontsertmeistrina.

Petrovic

Jaak Sikk

​Jaak Sikk on omandanud bakalaureusekraadi klassikalise klaveri erialal ning läbinud magistrantuuri kaasaegse improvisatsiooni erialal. Jaak Sikk õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias improvisatsiooni ning lisaks tegutseb ka tegevmuusikuna.
2015. aasta aprillis andis Jaak meistrikursuse Metropolia ülikoolis Helsinkis ja sama aasta augustis osales õppejõuna rahvusvahelisel Nordplusi fondi improvisatsiooniüritusel Riias. 2016. aasta veebruaris osales Jaak rahvusvahelises improvisatsiooniprojektis ‘Metric Project’.
Tema lavapartnerite hulgas on Sergio Castrillon, Agusti Fernandes, Theodore Parker, Fredrik Brandstorp Olsen, Valdy Bõstrov, Alistair MacDonald, Tapani Heikinheimo, Harri Kuusijärvi, Laura Remmel, Astrid Nõlvak, Ivi Rausi, Ville Vokkolainen jpt.
Sergio Catrilloniga seob Jaaku muusikaliselt ja elufilosoofiliselt rikastav sõprus. Muusikaline partnerlus on kestnud kolm aastat. Mõlemad muusikud peavad oluliseks tugevat interpreedipoolset energialaengut, selget vorm ning peent nüansitaju.

Sikk

Sergio Castrillón

Sergio Andrés Castrillón Arcila on Kolumbiast pärit tšellist, helilooja, improvisaator ja multimeedia kunstnik, kes tegeleb uute kõlade otsinguga. Ta on oma loomingulises tegevuses huvitatud ka erinevate innovaatiliste kunstiliste väljendusviiside avastamisest ja loomisest. Interpreedina naudib ta tšellol Ladina-Ameerika nüüdismuusika esitamist, samuti improviseerimist uutel tehnoloogiatel ning koostööd näitlejate, luuletajate ja tantsijatega. Viimasel viiel aastal on ta keskendunud just elektroakustilisele muusikale, helikujundusele ning akusmaatilisele helikunstile. Sergio Castrillón on loonud muusikat teatriprojektidele, dokumentaalfilmidele, reklaamklippidele, lühifilmidele jm. Ta on esinenud Argentinas, Brasiilias, Kolumbias, Tšiilis, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Rootsis, Uruguays jm. Alates 2012. aastast elab Sergio Castrillón Helsingis, kus tegutseb kompositsiooni- ja improvisatsiooniõpetajana muusikakoolis Laponia Improvisations ning külalisõppejõuna Helsingi ülikoolis. Viimases kirjutab ta ka oma doktoritööd teemal "Uued suunad tšello kõlavõimalustes". Teadustöö kõrvalt tegeleb Sergio Castrillón erinevate muusikate kogumise ja salvestamise ning muusikadokumentaalide valmistamisega..

Castrillon

Tatiana Chernichka

Pianist Tatiana Chernishka oli juba lapsena paljulubav talent. Ta alustas muusikaõpinguid Novosibirski M. I. Glinka nimelise Konservatooriumi juures asuvas andekate laste muusikakoolis prof. Mary Lebensoni juures. 10-aastasena saavutas ta I koha rahvusvahelisel Chopini konkursil Göttingenis. 12-aastasena andis ta oma esimese soolokontserdi ning esitas koos Novosibirski Sümfooniaorkestriga Franz Liszti Esimese klaverikontserdi.

Chernichka on edukas olnud arvukatel konkurssidel. 58. Ferruccio Busoni rahvusvahelisel pianistide konkursil Bolzanos ja 60. Maria Canalsi konkursil Barcelonas saavutas ta III koha. Populaarsel Kuninganna Elisabethi konkursil Brüsselis jõudis ta finaali. Koos tšellist Indrek Leivategijaga saavutas ta  I koha Salieri-Zinetti kammermuusika konkursil Veronas. Jõudnud auhinnalisele kohale Busoni-konkursil, oli tal võimalus osaleda legendaarse Alfred Brendeli meistriklassides.  

Noor pianist on esinenud kogu Euroopas ja Venemaal, ka Eestis. Teda on kutsutud esinema Esseni “Ruhr Piano Festival”, Itaalia “Armonie sotto la Rocca” ning Moskva “Musikal Kremlin” festivalidele. Ta on osalenud Tel-Hai klaveri meistriklassides Iisraelis. Tatiana Chernichka on mänginud Salzburgi Mozarteumi, Iisraeli Sümfooniaorkestri, Gustav Mahleri Akadeemia Orkestri ning Poola Kammerorkestri “AUSKO” koosseisus.

Chernichka on elanud 2003. aastast Münchenis ning õppinud prof. Eliso Virsaladze klassis. Magistrikraadi sai ta Salzburgi Mozarteumis 2011. aastal prof. Klaus Kaufmanni juhendamisel.

Tatiana Chernichka on pälvinud Müncheni fondi “Live Music Now” stipendiumi. Aastast 2009 töötab ta Müncheni Muusika ja Esituskunstide Ülikoolis klaverisaatjana. 

Chernichka

Rūta Lipinaitytė

Rūta Lipinaitytė alustas õpinguid Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias ning on end täiendanud Malmö Muusikaakadeemias prof. Alexander Fischeri juures ja Pariisi Muusika- ja Tantsukonservatooriumis prof. Boris Garlitzky käe all. 2008. aastal kaitses ta doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus tema töö teemaks oli kammerorkestris mängimise põhiprintsiibid.

Rūta Lipinaitytė on võitnud mitmeid Leedu ning rahvusvahelisi viiuli- ja kammermuusikakonkursse:  Grand Prix rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil  “Petar Konjovic” Belgradis, III preemia rahvusvahelisel Jascha Heifetzi nim. konkursil ning G. Enescu nim. konkursil Bukarestis. Lisaks on ta võitnud 1998. aastal Yamaha Music Foundation of Europe koolitusprogrammi auhinna.

Ta on esinenud selliste nimekate orkestrite solistina nagu Horvaatia Filharmooiaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Kammerorkester ja Tallinna Kammerorkester jpt. Aastail 1998-2014 mängis ta kaasa Grammy võitnud Kremerata Baltica ridades olles samal ajal ka selle orkestri seksteti liige, mis andis kontserte rahvusvahelistel festivalidel üle terve maailma. Ta on musitseerinud koos selliste tunnustatud muusikutega nagu G. Kremer, T. Grindenko, M. Fedotova, A. Mustonen, A. Posch, P. Sadlo, J. Khoury, M. Lohuaru, L. Leiten, S. Lasmann, S. Krimer, L. Geniušas, Ū. Žebriūnaitė ning Čiurlionise kvartett. Alates 1996. aastast mängib ta koos pianist Indrė Baikštytėga duetis „Domino Duo“.

Rūta Lipinaitytė karjäär on tihedalt seotud ka pedagoogitööga. Alustanud Tallinnas aastatel 2005-2008 viiuliklassi lektorina, õpetab ta  2012. aastast Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias, 2015. aastast sealse keelpilliosakonna juhatajana. Ta annab sagedasti meistriklasse ja tema õpilaste hulgas on olnud nii kodumaiste kui rahvusvaheliste konkursside võitjaid.

Ruta

Patricio Zeoli

Patricio Zeoli (Argentiina / Saksamaa) on sündinud Argentiinas, kasvanud Iirimaal ning elab praegu Saksamaal. See on olnud ka otsustava mõjuga tema ande kujunemisele. Ta on õppinud legendaarsete kitarristide Carlo Domeniconi, Narciso Yepesi, Abel Carlevaro ja Eduardo Fernanez´e juures. Patricio Zeoli on esinenud mitmel pool Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning on kõrgelt tunnustatud kaasaegse ja Ladina-Ameerika muusika interpreet. Ta on nõutud pedagoog, kes juhendab regulaarselt kursusi ja seminare Iirimaal, Eestis, Boliivias aga ka Mikulovi (Tšehhi) ning Erlbachi (Saksamaa) kitarrifestivalidel. Aastaid juhatas ta Montevideos Uruguay Ameerika kooli muusikaosakonda. Samuti on ta Berliini Hanns Eisleri Akadeemia dotsent. Aastatel 2006-2010 õpetas ta klassikalist kitarri Tartu Ülikooli Õpetajate Seminaris. 2003. aastal nimetati ta Inglismaal Whitleys korraldatava One World Festivali kunstiliseks juhiks. Lisaks kitarrile valdab Patricio Zeoli meisterlikult ka charangot. Eestiga on Patricio Zeoli olnud seotud järjepidevalt aastast 1997.

Zeoli

Jueyoung Yang

Jueyoung Yang sündis Lõuna-Koreas Anyangis. Ta alustas viiuliõpinguid 1996. aastal Souli Yewoni Muusikakoolis. 2005. aastal asus ta õppima ka Seouli Kõrgemasse Kunstide kooli. 2006. aastal kolis Berliini, et jätkata õpinguid kunstiülikooli professori Ilan Gronichi juures. 2011. aastal jätkas õpinguid aspirantuuris Hanns Eisleri Muusikaakadeemias professor Eva-Christina Schönweissi käe all. Edasi jätkusid õpingud professor Erich Höbarthi klassis Leipzigis Felix Mendelssohn Bartholdy Muusika- ja Teatrikoolis. Jueyoung Yang on võitnud mitmeid mainekaid auhindu, näiteks rahvusvahelisel Hindemithi konkursil ja Ibolyka Gyarfase Fondi viiulikonkursil. 2011. aastal sai ta Berliini Paul Hindemithi Ühingu stipendiumi. Kammermuusikuna on ta esinenud erinevatel festivalidel, sealhulgas USA Yellow Barn Music  festivalil ja Hollandi Schiermonnikoog Muusikafestivalil. Talle on omistatud ka Rheinland-Palatinate Villa Musica fondi stipendium. Ta on mänginud NDR Hamburgi Elbphilharmonie Orkestris, Berliini Saksa Sümfooniaorkestris ja Berliini riigikapellis. Ta on Bambergi Sümfooniaorkestri liige alates 2017. aastast.

c70f2ef4-06bd-4d91-ab9c-a347e129d33a.jpe
Yang
image0.jpg

Minkyung Sul

Minkyung Sul õppis Korea Riiklikus Kunstiülikoolis Namyun Kimi juures, lõpetas Berliini Hanns Eisleri muusikakõrgkooli magistrantuuri 2016. aastal  Saschko Gawriloffi käe all. Ta on mitmete rahvusvaheliste konkursside (Isang Yun, Louis Spohr, Rodolfo Lipizer) laureaat. Minkyung on pälvinud ka Baden-Badeni rahvusvahelise keelpillimängijate meistrikursuse - Carl Fleschi Akadeemia -  auhinna. Solistina on ta esinenud Souli Filharmoonia, Bulgaaria Shumeni, TIMF-orkestri, Baden-Badeni Filharmoonikute ja P. Constantinescu die Ploiesti Filharmoonia ees. Ta on andnud kontserte Villa Pappendorfis, Müncheni Kõigi Pühakute Kirikus, Leipzigi Mendelssohn-Hausis ja Schumann-Hausis. Ta on olnud Šveitsi Verbier’ festivaliorkestri ja Jaapani Vaikse ookeani festivaliorkestri kontsertmeister. Praegu õpib Minkyung Leipzigi Muusikakõrgkoolis magistrantuurile järgnevas solistiklassis Carolin Widmanni juures.  Alates 2018. aastast on Minkyung Sul Bambergi Sümfooniaorkestri viiuldaja.

Sul

Paulina Riquelme

Paulina Riquelme on pärit Tšiilist. Ta hakkas viiulit õppima 6-aastaselt Beethoveni fondi stipendiumi toetusel. Ta on õppinud Santiagos prof. Jelena Batrakova (Escuela Moderna de Música) juures ja Stuttgarti Muusika- ja Etenduskunstide Ülikoolis, kus lõpetas magistrantuuri cum laude. Seejärel õppis ta samas prof Andra Darzinsi juures vioolat, mille lõpueksami sooritas taas cum laude.  2010. aastal võitis Paulina Riquelme Tšiili parima viiuldaja eripreemia rahvusvahelisel dr Luis Sigalli viiulikonkursil, andes kontserte ka Tšiilis erinevate orkestrite solistina. Ta on Bambergi sümfooniaorkestri liige alates 2017. aastast.

Foto%201_edited_edited.jpg
Paulina
bottom of page