top of page

Kontsertmeistrid: Robert Traksmann, Tallinna Kammerorkester

Kontsertmeistrid: Robert Traksmann, Tallinna Kammerorkester
Kontsertmeistrid: Robert Traksmann, Tallinna Kammerorkester

Time & location

Nov 18, 2022, 7:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

6.-16. augustil 2022 on Tallinna Kammerorkestri kontserdipiletid 15% soodsamad! Osta pilet Piletilevist

Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad, keda nende tuntusest hoolimata õnnestub Tallinna kontserdisaalides solistina esinemas kuulda harva.

Robert Traksmann on Eesti uue põlvkonna viiuldaja, kes on ülikoolihariduse saanud Berliini Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis professor Kolja Blacheri juhendamisel. Nüüd, tagasi Eestis, liitus ta Tallinna Kammerorkestriga ning kontsertidel Tartus ja Tallinnas kõlab Viini klassika.

Solist: Robert Traksmann (viiul)

Tallinna Kammerorkester

Kava: Wolfgang Amadeus Mozart „Serenata notturna“ D-duur „Adagio ja fuuga“ c-moll Franz Schubert Rondo A-duur Keelpillikvartett d-moll “Surm ja tütarlaps” (kammerorkestrile seadnud Gustav Mahler)

Robert Traksmann alustas viiulimänguga 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja seejärel Berliinis Hanns Eisleri Muusikakõrgkooli nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadiga professor Kolja Blacheri juhendamisel. Ta on täiendanud end ka Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Robert Rozeki ja Ivry Gitlise meistrikursustel. Alates 2022. aasta kevadest on Robert Traksmann Tallinna Kammerorkestri koosseisuline viiuldaja. Varem on ta teinud koostööd selliste koosseisudega nagu Kölni Gürzenich-orkester, Berliini Filharmoonikute Karajani Akadeemia orkester, Eesti Festivaliorkester, Vox Clamantis, YXUS Ensemble jt. Solistina on ta esinenud Tallinna Kammerorkestri, Saksa Noorte Sümfooniaorkestri (Tübingen), Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Haapsalu Festivaliorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliorkestri ja sümfooniaorkestri ees. Aktiivse kammermuusikuna on Robert Traksmanni seni kõige pikaajalisem koostöö olnud trios koos Rasmus Andreas Raide ja Marcel Johannes Kitsega, kellega on esinetud Eesti tähtsaimates kontserdimajades ja võidetud auhindu festivalidel.

Robert Traksmann mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giuseppe Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna valminud viiulil (1775–1780) Joseph Artur Vigneron’ poognaga (1890) 

Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester ja Eesti üks esinduskollektiive. Orkester on äratanud tähelepanu kunstiliselt terviklike kavade ja stiilitundliku musitseerimise poolest ning nautinud publikumenu kodus ja suurtel lavadel üle maailma. Orkester koosneb hinnatud keelpillimängijatest, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Kollektiivi asutaja, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste.

Hooajal 2022/2023 tähistab Tallinna Kammerorkester 30. aastapäeva. 2021. aastal oli Tallinna Kammerorkester Eesti muusikaauhindade jagamisel nomineeritud kolmes kategoorias ning 2014. aastal oli kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

Share

bottom of page