Klaver ja hääled
Talvi Hundi loeng-töötuba
R 28. oktoober 2022 kell 16 Tubina saal
Loeng „Klaver ja hääled“
„Klaver ja hääled“ on osa minu suuremast sooloprojektist Klaver+, kus keskendun klaveriteostele, milles on kasutusel video, elektroonika, tegevuskunsti elemendid ja mitmed muud meediumid. Käesoleva kontserdi kava käsitleb häält klaveri soolorepertuaaris.
Loengus tutvustan kontserdi kavaga seotud teemasid, mis puudutavad žanrit“vokaliseeriv pianist”. Idee interpreedi häält pillimänguga kombineerida ilmus muusikasse laiemalt 20.saj teises pooles. Klaveri repertuaarist üks tuntumaid näiteid on Frederic Rzewski De Profundis, kus pianist peab klaverimänguga samaaegselt lugema rütmiliselt Oskar Wilde teksti. Hääle kasutuse eesmärgid võivad olla väga erisugused- edastada infot läbi teksti, luua juurde kõlavärve, lisada teatraalsust jpm.
Tatjana Kozlova- Johannese uudisteose näitel tutvustan ka klaveri prepareerimise teemat ja selleks enimkasutatavaid materjale. Lähemalt räägin kontserdi kavas oleva helilooja Peter Ablingeri metoodilisest hääle analüüsist ja selle tõlgendusest muusikasse.
Teosed kontserdil:
Tatjana Kozlova- Johannes „Mat’Selesnya“ prepareeritud klaverile ja kõrivoolikutele (uudisteos)
Peter Ablinger „ Voices and Piano“ (alates 1998- ) klaver ja fonogramm
Hannah Schygulla
Gjendine Slålien
Jean-Paul Sartre
Alvin Lucier
Carmen Baliero
Mu-Xuan Lin „Pale Fire“ klaver ja eelsalvestatud elektroonika (2015)
Einike Leppik “Something Is Wrong III. Chasing Nothing” klaver, video ja elektroonika (uudisteos)
Beat Furrer „Voicelessness. The Snow Has No Voice“ (1987) klaver
Talvi Hunt on mitmekülgne pianist, kes tegutseb solisti, kammermuusiku ja orkestrandina. Talvi suur huvi on nüüdismuusika, mille interpretatsioonis omandas ta magistrikraadi aastal 2017 Šveitsis Luzerni Muusikaakadeemias prof. Florian Hoelscher’i juures. Enne seda lõpetas ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurika juhendamisel.
Talvi on osalenud arvukatel meistrikursustel ning mitmetel nüüdismuusika kursustel, sh Internationalen Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt, Donaueschinger Musiktage, IMPULS Academy ja Lucerne Festival Academy.
Talvi on esinenud paljudel mainekatel festivalidel nagu Lucerne Festival, Donaueschinger Musiktage, ECLAT(Stuttgart), Neu/Now (Porto), ZeitRäume (Basel), reMusik (Peterburi), ISCM World New Music Days (Tallinn) jpt. Talvi on teinud kortuvalt koostööd kollektiividega Luzerni Sümfooniaorkester, Collegium Novum Zürich, Ascolta, Ensemble Ö, Stuttgardi Kammerorkester, YXUS ansambel.
Alates aastast 2015 kuulub Talvi koosseisu Ensemble of Nomads, kelle põhiline fookus on multimeedia- ja teatrielemente sisaldaval repertuaaril. Eestis teeb ta koostööd Tallinna Uue Muusika Ansambliga. Hetkel töötab Talvi Rahvusooper Estonia Orkestris, MUBAs ja külalisõppejõuna Luzerni Muusikaakadeemias.