top of page

Tribute to Incognito

Esinevad rütmimuusika osakonna ja noortepsakonna ansamblid

Tribute to Incognito
Tribute to Incognito

Time & location

Apr 03, 2022, 4:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Kontsert on tasuta.

Alates 1979. aastast Londonis tegutsev Incognito on üks acid jazzi muusikastiili võtmebände. Legendaarse DJ Gilles Petersoni poolt 1980ndate keskel lendu lastud pilatermin "acid jazz" oli sisuliselt uus nimi 1970ndate jazz funk’i skenele, millest pärinesid ka Incognito asutajaliikmed eesotsas kitarrist-produtsent Jean-Paul ‘Bluey’ Maunickiga. Grupi läbilöögihitiks peetakse 1991. aastal Gilles Petersoni Talkin’ Loud plaadimärgi alt ilmunud ja Ühendkuningriigi singlitabelis kuuendale kohale jõudnud töötlust Ronnie Laws’i loost "Always There", millel järgnesid globaalsed menualbumid "Positivity" (1993) ja "100 Degrees & Rising" (1995). Incognito loomevaramu on olnud meelismaterjaliks maailmaklassi remiksijatele-produtsentidele nagu Masters at Work, David Morales, Roger Sanchez ja Jazzanova ning nad on teinud koostööd selliste nimedega nagu r’n’b täht Chaka Khan, souljazzi kitarrist George Benson ja omaaegne Motowni leibli raudvara Leon Ware.

Ometi on just Incognito live-esinemised vägevamad kui kõik nende stuudiosalvestused ja klubiremiksid kokku. Nad on täielikud kommunikatsioonigeeniused, kelle eesmärgiks pole mitte lihtsalt publikult paar käteplaksu välja võluda, vaid luua kontserdisaalis täielikust kokkukuuluvustundest laetud utoopia. "Me pole lihtsalt meelelahutajad, vaid õpetajad ja ravitsejad," kirjeldas Bluey ise bändi vunkiva kontsertenergia toimet.

Tänaseks koondab Incognito üle kümne erinevat päritolu muusiku – bändi liider ja enamike lugude autor Bluey on sündinud Mauritiuse saarel, perkussionist João Caetano kasvas üles Hiinas, bassist Francis Hiltoni juured on Jamaical. Pidevalt roteeruvas esmaklassiliste vokalistide rivis püsivad praegu põhikohaga briti džässi ja r&b lauljad Tony Momrelle ja Vanessa Hayes. 

Teksti allikas: https://menu.err.ee/287489/laupaeval-esineb-tallinnas-inglise-jazziband-incognito

Kontserdil ei kontrollita COVID-tõendit. Siseruumis kehtib jätkuvalt kõigile maski kandmise kohustus.

Share

bottom of page