top of page

Teekond Universumi südamesse

“Põhjataevas”, Lauri Väinmaa (klaver), Peeter Volkonski (jutustused) „Spiraalne sümfoonia“, Maila Laidna, Tiiu Sisask (klaver)

Teekond Universumi südamesse
Teekond Universumi südamesse

Time & location

Sep 10, 2020, 6:00 PM – 8:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

“Põhjataevas” on esimene osa Urmas Sisaski monumentaalsest “Tähistaeva tsüklist”. See 5-osaline aastatel 1980-2018 valminud teos on helilooja sõnul tema elutöö. 

Urmas Sisaski 60. juubelisünnipäeva tähistamiseks toimub Tallinnas ja üle Eesti kontserdisari „Teekond universumi südamesse”, mille kümnel kontserdil esitatakse „Tähistaeva tsükkel” tervikuna. Teos annab muusikalise vaste 88 tähtkujule ehk kogu teadaolevale tähistaevale, samuti Eesti vanarahva tähistaeva nägemusele. „Põhjataevas” portreteerib Eestis nähtavaid tähtkujusid – Väike Vanker, Orion, Veevalaja jt. „Mind huvitab meeleolu, pilt, mille tähtkuju minus äratab,” kirjutab helilooja. Muusikas on maagilisi kõlasid, pinget, võimsaid rütme – kõik ülistamas tähistaeva ilu. Kontsertidel jutustab Peeter Volkonski tähtkujude muusika vahel põhjarahvaste tähemüüte. Need rahvad elasid kooskõlas taeva ja maaga, tähistaevas nende kohal ja maa nende jalge all oli üks tervik. „Spiraalne sümfoonia“ viib meid veelgi kaugemale universumisse. See on galaktikate muusika, mis käsitleb tuntumaid spiraalseid galaktikaid kogu nende gigantlikkuses, põimituses, rahutuses ja rahus. Tähistaevas jõuab kontserdil meieni ka nähtavana – lavale on projitseeritud salapärane ja imekaunis taevalaotus kogu oma täiuses.

Pilet osta siit

Share

bottom of page