top of page

Tähe-Lee Liiv (klaver)

Kammermuusikud linnas 2023-2024

Tähe-Lee Liiv (klaver)
Tähe-Lee Liiv (klaver)

Time & location

Aug 31, 2023, 7:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

About

Tähe-Lee on laiemale Eesti avalikkusele tuttav eelkõige kui saate “Klassikatähed” võitja (2020), aga ka Eesti Pianistide Konkursi võitja (olles mõlemal konkursil 16-aastaselt noorim osaleja). Kontserdil kõlavad Bachi üks nõudlikumaid prelüüde ja fuugasid (HTK II cis-moll); sulnis Beethoveni Pastoraalne sonaat; üks suurimaid väljakutseid nii poeetilisuse kui virtuoossuse osas - Liszti “Tuisk”; Schumanni “Fantaasia”; mis viib kuulaja ulmelisele fantaasia ja reaalsuse piirimaile; Raveli enigmaatilised osad tsüklist “Peegeldused” - “Paat ookeanil ja “Narri õhtulaul”; Bartulise jaapani kirsipuude õitsemise pühast ajendatud “Hanami” ning kujundlikud prelüüdid ja “Väike sonaat” Leedu kuulsaima helilooja Čiurlionise sulest, kes on ainulaadsena maailmas ka ühtlasi Leedu kujutava kunsti klassik.

Tähe-Lee hiljutistest tegemistest: alates 2022. aastast õpib Tähe-Lee Londoni Royal College of Music koolis Dmitri Alexeevi klaveriklassis. Eelmisel õppeaastal alustas ta ka õpinguid Berliinis, Barenboim-Said Akadeemias Sir Andràs Schiffi juures.

Käesoleval ajal salvestab Tähe-Lee koostöös ERP-iga oma debüüt CD-d kogu Arvo Pärdi klaverimuusikaga. Hooajal 2023-24 seisab muuhulgas ees soolokontsert Sommets-Musicaux de Gstaad festivalil Šveitsis ning hooajal 2024-2025 turnee Sir Andras Schiffi soovitusel sarja Building Bridges raames mitmetes olulistes Euroopa kontserdisaalides.

Tartuga seob Tähe-Leed muusikaline side juba alates varajasest lapsepõlvest. Tartus on käidud esinemas, saadud innustust ning esimesed tunnustused ka noorte pianistide konkurssitel.Tartu publiku ees esines Tähe-Lee ka 2022 kevadel festivali “Klaaspärlimäng” raames tunnustatud orkestri Cremerata Baltica solistina ning 2022 sügisel Vanemuise Sümfooniaorkestri hooaja avakontserdi solistina. Aastal 2024 on Tähe-Lee valitud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 saadikuks Berliinis.

Rohkem infot:

FB sündmus:

http://kammermuusikud.ee/kammermuusikud-linnas-2023-2024-2/

Piletid:

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/tahe-lee-liiv-klaverikontsert-401246/ (võimalus soetada ka toetajapileteid)

https://fienta.com/et/klaverikontsert-2?fbclid=IwAR0gNJ-7i9Vx06MU_g_Dg3FuXaTzMRg4PVkUU0e1jk8hsixxW-gxohbfUfg

Share

bottom of page