top of page

Piazzolla võlumaailm

Piazzolla võlumaailm
Piazzolla võlumaailm

Time & location

Apr 05, 2023, 6:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Trio Jaak Lutsoja (akordion), Kersti Ala-Murr (vokaal) ning Liis Lutsoja (viiul) viivad teid rännakule legendaarse Argentiina tangokuninga Astor Piazzolla muusika võlumaailma. 

 Kõlavad Piazzolla loomingu tuntumad ja vähem tuntumad palad trio enda võtmes. Kui üldiselt tuntakse Piazzollat rohkem just tema instrumentaalpalade järgi, siis lisaks neile on trio avastanud suurel hulgal ka tema vokaalteoseid.  

Piazzolla muusika on üldiselt väga emotsionaalne - kirglik, tundeline, melanhoolne, nukker ning jõuline, kuid läbi kõige selle kumab alati ka lootus ja armastus. Kontserdi seob täielikuks tervikuks muusika vahele räägitud lood tangokuninga elust ja loomingust.   

Jaak Lutsoja on Euroopas tuntud akordionist, kelle unikaalset stiili ja hämmastavat tehnikat hinnatakse. Ta tunneb end mugavalt jazzis, klassikalises muusikas, maailmamuusikas ja vabaimprovisatsioonis. Jaak on salvestanud palju CD-plaate ning tema esimene sooloalbum "Contrarian Grooving" valiti kaks korda Euroopa Jazziraadio nädala plaadiks.  

Kersti Ala-Murr on klassikalise kooliga laulja, kes on viimased 26 aastat elanud ja töötanud Norras. Ta on kõrgelt hinnatud laulja, dirigent ja pedagoog ning Norras on tema kultuuripanust tunnustatud paljude auhindadega. Ehkki Kersti on suurepärane klassikaline sopran, on ta avatud kõiksugu muusikastiilidele ja projektidele. Ta on osalenud paljudes džässi-, tango- ja crossover-projektides ning ta ei karda piire ületada.  

Liis Lutsoja on rütmimuusika viiuldaja, pedagoog ning rütmimuusika keelpillide hariduse edendaja Eestis. Ta õppis kolm aastat Prantsusmaal olles ühe maailma parima jazzviiuldaja Didier Lockwood'i õpilane. Kuigi tema instrument on traditsiooniliselt pigem klassikaline, tunneb ta end koduselt kõiksugu erinevates rütmimuusika stiilides progerockist maailmamuusikani välja. Talle meeldib katsetada eri kõlade ja efektidega avastades viiulimängu kõikvõimalike erinevaid võimalusi.  

Kontserdi korraldaja: Festivitas Canens koostöös Heino Elleri Muusikakooliga.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontsert on tasuta. 

VAATA

Share

bottom of page