top of page

Peegeldused prantsuse muusikaga: Peep Lassmann (klaver)

Peegeldused prantsuse muusikaga: Peep Lassmann (klaver)
Peegeldused prantsuse muusikaga: Peep Lassmann (klaver)

Time & location

Apr 04, 2022, 6:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Kavas: 

Erik Satie - „Gnossienne“ nr 1 

Jean-Philippe Rameau - Allemande „Nouvelles Suites“ 

Olivier Messiaen - Tsükkel „Lindude kataloog“ („Catalogue d’oiseaux“), V „Kodukakk“ („La Chouette Hulotte“) 

Erik Satie - „Embryons desséchés“, II „d’Edriophthalma“ 

Erik Satie - Nokturn nr 3 

Olivier Messiaen - Tsükkel “Lindude kataloog” („Catalogue d’oiseaux“), IV „Vahemere kivitäks“ („Le Traquet Stapazin“) Jean-Philippe Rameau - Süit G-duur, IV „Kana“ (Suite in G, IV „La poule“, RCT 6) 

Maurice Ravel - „Peegeldused“ („Miroirs“), II „Kurvad linnud“ („Oiseaux tristes“) 

Jean-Philippe Rameau - Süit e-moll V „Lindude häälitsused“, RCT 2 (Suite in E-minor V„Le Rappel des Oiseaux“ ) 

Olivier Messiaen - Tsükkel „20 pilku Jeesuslapsele“ („Vingt regards sur l’enfant-Jésus“), VIII „Kõrguste pilk“ („Regard des hauteurs“) 

Maurice Ravel - „Pavaan surnud printsessile“ („Pavane pour une infante défunte“)

Peep Lassmann on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, keda hinnatakse solisti ja ansamblipartnerina, aga ka pedagoogi ning meie muusikaelu juhtfiguurina. Andnud oma esimesed soolokontserdid 1969. aastal TÜ aulas ja Estonia kontserdisaalis, on ta aastakümnete jooksul esinenud solisti ja kammermuusikuna 30 riigis üle maailma. Peep Lassmanni repertuaaris on 17 klaverikontserti, millest 10 on ta esitanud koos ERSOga nii Eestis kui erinevatel ringreisidel väljaspool Eestit. Lisaks on Lassmann soleerinud Moskva Filharmoonia Orkesteri, Pärnu Linnaorkestri, Vanemuise orkestriga, orkestritega Lätist ja Moldaaviast ning mitmete projektorkestritega Eestist ja mujalt. Dirigentidest on tema koostööpartneriteks olnud Paavo Berglund, Nikolai Rabinovitš, Nikolai Aleksejev, Juozas Domarkas ja Imants Resnis ja enamik Eesti dirigente. Ta on teinud koostööd mitmete Euroopa kammeransamblitega ja tema lavapartneriteks olnud muusikud maailma eri paigust (Marianne Boettcher, Aaron Rosand, Yosif Feigelson, Michel Lethiec, Lionel Lhote, David Grimal, Raphael Wallfish jpt). Peep Lassmann on lisaks esinemistele andnud meistrikursusi ning osalenud konkursside žüriis paljudes Euroopa, Ameerika ja Aasia riikides. Pianisti mahukas ja mitmekülgses repertuaaris on erilisel kohal Messiaeni muusika, sh on tema teoste „Vingt regards sur l’Enfant Jésus” ja „Catalogue d’Oiseaux” esmaesitaja Eestis. Peep Lassmanni interpretatsioonilise tegevuse oluline osa on eesti muusika tutvustamine ning ta olnud paljude Eesti klaveriteoste esmaesitaja ja salvestaja.

𝐊𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐭 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚.

Kontsert toimub Heino Elleri Muusikakooli ja Eesti Interpreetide Kontserdid koostöös.

Share

bottom of page