top of page

Muusika minus ja mina muusikas. Aino Kõivu juubelikontsert

Muusika minus ja mina muusikas. Aino Kõivu juubelikontsert
Muusika minus ja mina muusikas. Aino Kõivu juubelikontsert

Time & location

Feb 07, 2022, 6:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Seadja Aino Kõiv

Esinevad 

Regina Karise 

Joosep Vall 

Kristiina Hovi (Vanemuise Ooperikoor)

Henry Jürgenson (Miina Härma Gümnaasium)

31. detsembril pühitses laulupedagoog Aino Kõiv oma 80. sünnipäeva.

Meie koolis alustas ta tööd klassikalise laulu pedagoogina 1975. aastal.

Nende aastate jooksul on pedagoogitöö jooksul on Aino Kõivu käe alt läbi käinud paljud tulevased lauljad. Osa on leidnud omale teise eriala, paljud on aga jätkanud õpinguid muusikaakadeemias ning juba paari aasta järel kujunenud lauljaks, kelle nime võime kohata kavalehtedel.

Õpetamisest räägib Aino Kõiv nii: “Kui ma oma pedagoogitee alguses arvasin, et ma saan õpilasest kõik kätte, mida tahan, siis peatselt mõistsin, et see nii pole,” ütles Aino Kõiv. “Seepärast ei torma ma õpilast kunagi kohe õpetama, vaid algul kuulan teda paar nädalat niisama, et aru saada, mis häält ta üldse teeb ja mis suunas liigub. Alles siis hakkan nõuandeid jagama. Üks õpilane tuleb kohe õpetajaga kaasa, teine ei tule ega lase ka taibata, miks. Mõnikord on vaja palju fantaasiat ja loomingulisust, et õpilasest õige kvaliteediga hääl kätte saada. Laulmise õpetamine on paljus lihastesse õigete reflekside õpetamine. Erinevalt instrumentalistist peab ju laulja oma “muusikariista” iga hetk ise moodustama.”

Esinevad Regina Karise Joosep Vall Kistiina Hovi (Vanemuise Ooperikoor), Henry Jürgenson -(Miina Härma Gümnaasium) Seadnud Aino Kõiv

Share

bottom of page