top of page

Mihkel Kallip, Rene Laur, Heino Elleri Muusikakooli õpilased

Tartu Kammermuusika Festival 2021

Mihkel Kallip, Rene Laur, Heino Elleri Muusikakooli õpilased
Mihkel Kallip, Rene Laur, Heino Elleri Muusikakooli õpilased

Time & location

Sep 08, 2021, 7:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Mihkel Kallip, Rene Laur ning Heino Elleri Muusikakooli õpilased toovad publiku ette Bozza, Piazzolla, Bizet ja Mcintoshi teosed.

Piletid 7/12/20 Piletilevis https://www.piletilevi.ee/.../tartu-kammermuusika.../ ja kohapeal.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Mihkel Kallip on Tartus kasvanud ja õppinud trompetist. Ta lõpetas Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Priit Sonni vaskpilliklassis, millele järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Aavo Otsa juhendamisel. Pärast bakalaureuseõppe cum laude lõpetamist täiendas ta end Trossingeni muusikakõrgkoolis prof Wolfgang Guggenbergeri juhendamisel. Mihkel on mitmete rahvusvaheliste ja Eesti-siseste konkursside laureaat. Ta on teinud koostööd paljude dirigentide, orkestritega ning muusikutega. Arvukad kontsertreisid on viinud Mihkli muuhulgas Berliini Filharmooniasse, Royal Albert Hall’i, Tokyo Suntory Hall’i ning paljudesse teistesse kontsertsaalidesse enam kui 20 riigis. 2019. aasta sügisest on Mihkel Heino Elleri muusikakooli puhkpilliorkestri dirigent ning trompetiõpetaja.

Rene Laur alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Vastseliina Muusikakoolis ja jätkas Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Ta omandas bakalaureusekraadi Cum laude klassikalise saksofoni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Olavi Kasemaa saksofoniklassis. Magistrikraadi omandas Rene Hollandis Utrechti Konservatooriumis Johan van der Lindeni juhendamisel.

Rene on edukalt osalenud konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal kus on võitnud auhinnalisi kohti: Grand Prix konkursil “Renaissance”(Gyumri, Armeenia 2016); Eriauhind konkursil „The Voice of the Saxophone in the Modern World“(Moskva, Venemaa 2011); 1. koht konkursil „International Competition of Student and Schoolchildren’s Chamber Ensembles and Accompanists“(Klaipeda, Leedu 2015). Samuti võttis ta osa telekonkursist „Klassikatähed 2014“.

Rene on osalenud järgmiste nimekate saksofonistide meistrikursustel: Nobuya Sugawa, Sergey Kolesov, Daniel Gauthier, Christian Wirth, Jean-Denis Michat, Masataka Hirano.

Rene on aktiivne muusik esinedes solistina kui ka erinevates ansamblites. Koos pianist Joonatan Jürgensoniga on ta kontserte andnud Eestis, Poolas, Leedus ning Armeenias ja koos on ka võidetud auhinnalisi kohti konkurssidel. Rene saksofonikvarettide SaxEst ja Eesti Saksofonikvaetett liige. Samuti loodi tema algatusel Baltic Sea Saxophone Quartet. Ta on ka koostööd teinud sümfooniaorkestritega nagu Vanemuise Sümfooniaorkester, Uue Tänava Orkester, XXI sajandi orkester, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester ja ERSO.

Share

bottom of page