top of page

Lõuna-Eesti kammerorkester ja Tõnu Kalm

Lõuna-Eesti Kammerorkester, klarnetisolist Tõnu Kalm ning dirigent Juan Jose Restrepo esitavad imelise valiku romantilistest ja 20. sajandi teostest keelpilliorkestrile.

Lõuna-Eesti kammerorkester ja Tõnu Kalm
Lõuna-Eesti kammerorkester ja Tõnu Kalm

Time & location

Feb 27, 2022, 3:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Lõuna-Eesti Kammerorkester, klarnetisolist Tõnu Kalm ning dirigent Juan Jose Restrepo esitavad Teie jaoks imelise valiku romantilistest ja 20. sajandi teostest keelpilliorkestrile.

Gustav Holst - St Paul's Suite in C major op. 29 nr 2

Pjotr Tšaikovski - Eleegia

Carl Maria von Weber - Klarnetikvintett op 34 (seade keelpilliorkestrile), solist Tõnu Kalm

Aleksandr Skrjabin - Andante ja Skertso keelpillidele

Pääsmed hinnaga 12 € ja 8 € on müügil Piletimaailmas.

Pileti saad osta siit.

Lõuna-Eesti Kammerorkester on koosseis, mille sihiks on edendada professionaalsete muusikute ja õpilaste koostööd läbi kammerorkestri muusika. Üheks suuremaks eesmärgiks on ka noorte heliloojate loomingu tutvustamine. Lõuna-Eesti Kammerorkestri asutaja Juan José Restrepo Duarte on Kolumbia muusik, kes tuli Eestisse 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse viiuli interpretatsiooni eriala magistrantuuri õpilaseks professor Mari Tampere-Bezrodny juurde. Alates 2015. aasta jaanuarist on ta olnud Tartu Vanemuise teatrisümfooniaorkestri viiuldaja ja 2017. aasta septembrist Võru Muusikakooli viiuliõpetaja. Aastal 2020 lõpetas ta dirigeerimise magistriõppe professor Toomas Kapteni juures. Kammerorkestri sihiks on tuua Lõuna-Eesti publiku ette akadeemilist muusikat, mida siinsel muusikamaastikul veel vähe tuntakse ja esitatakse. Seetõttu on kuulajateks Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilased ja muidugi ka siinne muusikat armastav publik. Orkestri liikmetele on Lõuna-Eesti Kammerorkestris mängimine põnev muusikaline väljakutse, kuna selle repertuaari tehniline nõudlikkus on arendav ja ühtlasi suurendab teadmisi 19. ja 20. sajandi kammermuusika kohta. Et liikmeteks on peamiselt Vanemuise teatri muusikud ja muusikaõpilased Tartust, on orkester Lõuna-Eesti esindajaks, jagamaks publikuga oma kõrget professionaalsust ja kunstilist kvaliteeti.

Share

bottom of page