top of page

Kammermuusika galakontsert

Kammermuusika galakontsert
Kammermuusika galakontsert

Time & location

Sep 04, 2022, 3:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Esinevad mestriklasside tudengid ning Antonio Garcia Egea (viiul, Hispaania), Miriam Davis (viiul, Inglismaa), Isabel Villanueva (vioola, Hispaania), Pierre-Laurent Boucharlat (klaver, Prantsusmaa), Michael Bulychev-Okser (klaver, USA)

Kavas C. Debussy, J. Brahms, A. Dvořák jpt.

Piletid 10/15/25 Piletilevis ja kohapeal.

Antonio Garcia Egea on nimetatud oma põlvkonna üheks olulisemaks Hispaania viiuldajaks, olles andnud kontserte nii Hiinas, USA-s, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Austrias, Hispaanias kui ka Leedus. Teda on soolomuusika ja kammermuusika alal muusikukarjääri eest tunnustanud Murcia Pro Music Association kui "Aasta Promuusik 2012" ning pälvinud 2012. aasta stipendiumi Galindo de Calasparra Fondilt. Koos oma kontserdi- ja pedagoogikarjääri arenguga on Antonio arendanud ka oma taset orkestrimuusikuna, mängides 5 hooaega mainekas Orquesta de la Comunidad Valenciana del Palau de les Arts Reina Sofía's.

Isabel Villanueva on vioolamängija, keda The Strad kirjeldas kui "artisti, kes riskib" ja Pizzicato Magazine kui "tundlikku artisti, kes teab, kuidas muusika sügavustesse sukelduda". Tema kirg vioola propageerimise vastu koos karismaatiliste ja ekspressiivsete esitustega on teinud Isabel Villanuevast tänapäeva ühe hinnatuima ja terviklikuma vioolamängija. Alates debüüdist 18-aastasena, esitades Bartóki vioolakontserti Hispaania raadio ja televisiooni sümfooniaorkestriga, on Villanueva arendanud karjääri, mis on laienenud Euroopasse, Venemaale, Hiinasse, Ladina-Ameerikasse ja Lähis-Idasse. 2013. aastal sai temast esimene välismaa vioolamängija, kes andis Iraanis kontserte. Teda on kutsutud solistiks mitmete orkestrite juurde, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Real Philharmonia de Galicia, Castilla and Leon Symphony Orchestra, Lebanon Philharmonic jpt. Isabel Villanueva töötab õppejõuna Centro Superior Progreso Musical'is Madridis ja regulaarselt külalisprofessorina Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis, andes samuti meistriklasse üle maailma.

Pierre-Laurent Boucharlat andis esimese kontserti orkestri saatel 13-aastaselt. Peale seda on ta erinevate orkestritega saanud musitseerida nii Prantsusmaal kui ka mujal Euroopas. Mitmed esinemised on kajastust leidnud ka Prantsusmaa televisioonis. Kontserdi publik hindab Boucharlat'i kõrgelt tema tundlikkuse ja emotsionaalsete esituste poolest. Ta on välja töötanud laia valiku muusikaprojekte, alates klaverikontsertidest kuni kontsertideni koos orkestriga ning ta ei kõhkle ka muusikaliste draamade või loeng-kontsertide ettekannetest. Olles tunnustatud kui üks Beethoveni klaverimuusika spetsialistidest, on teda regulaarselt kutsutud Prantsusmaale ja välismaale esinema, samuti ka raadio- ja telesaadetesse ning meistrikursustele, mis tõstavad esile Viini helilooja meistriteoseid. Pierre-Laurent on ka tunnustatud kammermuusik, kes on mänginud koos paljude rahvusvaheliste artistidega duodes ning triodes. Tal on tugev side Brahmsi repertuaariga ja ta on interpreteerinud peaaegu kogu tema kammermuusika loomingu.

Michael Bulychev-Okser on New York Timesi poolt "köitvaks ja säravaks" tituleeritud oma põlvkonna üheks silmapaistvamaks pianistiks. Pärast tunnustatud debüüti Manhattani sümfooniaorkestriga on Michael esitanud tuhandeid soolokontserte ning orkestriga esinemisi, tehes koostööd selliste dirigentidega nagu Kynan Johns, Dmitri Yablonsky ja Robert Lehrbaumer. Bulychev-Okseri ulatuslik klaverikarjäär on näidanud teda soolokontsertidel maailma mainekamatel lavadel: Carnegie Hall, Merkin Hall (New York), Kennedy Center (Washington, D.C.), La Salle Pleyel (Pariis), Wigmore Hall (London), Heichal Hatarbut (Tel Aviv), IBK kontserdisaal (Seoul) ja Cintermexi teater (Monterrey). Kriitikud kiidavad Michaeli "kujutlusvõimelist ja intelligentset stiili" (David Dubal), "Elegantsi ja graatsiat, mida klaver on määratud tootma" (Cosmo Buono) ja "Puhta luulet ja panoraamvaadet" (Las Provincias, Valencia). Bulychev-Okser on New Yorgis toimuva George Gershwini rahvusvahelise muusikakonkursi ning Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes toimuva muusikafestivali "Baltic Stars" asutaja/kunstiline juht. Michael Bulychev-Okser on töötanud õppejõududena Long Islandi konservatooriumis, New Yorgi ülikoolis ja Rutgersi ülikoolis New Jerseys.

Share

bottom of page