top of page

Isadepäeva akordionimuusika kontsert

Esinevad Eesti Noorte Akordioniorkester, dirigent Kristel Laas ja MUBA akordionitrio.

Isadepäeva akordionimuusika kontsert
Isadepäeva akordionimuusika kontsert

Time & location

Nov 11, 2023, 3:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

About

Eesti Noorte Akordioniorkester koondab noori andekaid tuleviku muusikuid, kes on viimastel aastatel edukalt osalenud erinevatel akordionisolistide konkurssidel (Parim Noor Instrumentalist, Akordionitähed, Võru Akordionimuusikapäevade võistumängimine, Rahvusvaheline akordionistide konkurss Pärnus) ning panustavad oluliselt oma pillimänguoskuste arendamisse.

Eesti Noorte Akordioniorkestri loomise eesmärgiks on hoida orkestrimängu kõrget taset ja pakkuda õpilastele võimalust osaleda rahvusvahelistel väliskonkurssidel ning kontsertreisidel. Kuigi paljudes muusikakoolides ei ole õpilaste vähesuse tõttu orkestrit, siis üle-eestilisse akordioniorkestrisse koondatud õpilastel on olemas juba pikaaegne orkestrimängu kogemus- seda pakuvad Eestis mitmed festivalid (Võru Akordionimuusikapäevad), akordionipäevad (Rakveres, Ida-Virumaal) ning juba 19. aastat järjest toimuv akordionistide suvelaager Kihnus.

2022/2023 hooajal esines Eesti Noorte Akordioniorkester kolme koosseisuga edukalt rahvusvahelistel konkurssidel Castelfidardos 28.09. - 2.10. 2022. ja „Concord of Sounds” 17. - 18. mail 2023. Orkester on esinenud kontsertidega Arukülas, Tallinnas, Klangenfurtis, Ravila mõisas, XVI Võru Akordionimuusika päevadel.

26.-29. oktoobril toimusid IX Rahvusvahelised akordioni päevad Prahas (IX International Accordion Days in Prague). Eesti Noorte Akordioniorkester saavutas kuni 19-aastaste klassikalise muusika kategoorias I koha ja vanusepiiranguta kerge muusika žanris III koha (dirigent Kristel Laas).

Kontsert on tasuta.

Share

bottom of page