top of page

Festival TUBIN. Kontsert-vestlusring „Laulud andekuse ristteelt“

Joonas Hellerma, Karmen Puis (sopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver); Keelpillikvartett M4GNET: Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart Kuusma (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello); Mihhail Gerts (klaver)

Festival TUBIN. Kontsert-vestlusring „Laulud andekuse ristteelt“
Festival TUBIN. Kontsert-vestlusring „Laulud andekuse ristteelt“

Time & location

Oct 08, 2021, 6:00 PM

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia

About

Pilet 12/15 Piletilevis  

7.–10. oktoober 2021, Tartu Festival Tubin

Eesti rahvuskultuuri häll Tartu oli aastani 1944 koduks Eesti suurimale sümfonistile Eduard Tubinale. Aastatel 1920–1940 oli Tartu kultuurielu erakordselt kirev ja kogu kultuuriloos määrava tähtsusega: muusikaelu koondus Heino Elleri õpilaste ümber, samas tegutsesid ka luulerühmitus Arbujad, kunstiühing Pallas ja kutseline teater Vanemuine. Esimene Tartu Tubina festival 2021. aastal kannab alapealkirja „Sild“ ja taaselustab sõjaeelse Tartu kultuurielu sära, keskendudes Tubina Tartu-aastatele. Ettekandele tulevad tema 3. ja 4. sümfoonia ja klaverikvartett. Festivali keskmes on ka Tubina õpingukaaslase Eduard Oja looming. Peale eesti muusika on festivalikavas Sergei Prokofjevi ning B. Bartóki looming. Nende mõlemaga puutus Tubin isiklikult kokku. Valdkonnaülesed vestlusringid koos Joonas Hellerma ja Enn Lillemetsaga pakuvad lähtepunkte tollaste ja tänaste aktuaalsete teemade mõtestamiseks. Festivali kunstiline juht on Mihhail Gerts. Tubina festival toimub Eesti Kontserdi, Teater Vanemuise ja Heino Elleri Muusikakooli koostöös.

Kavas: 

Tubin. „Igatsus“, „Sügisene päike“, „Ingel lindudega“ 

Tubin. Klaverikvartett 

Oja. „Põhjamaa lapsed“, „Me olime nagu lapsed“, „Lilleleid“, „Ei näe enam“, „Viimne laul“ 

Oja. Klaverikvintett

Eduard Tubin ja Eduard Oja sündisid mõlemad 1905. aastal, õppisid samade õpetajate juures ning olid 1930. aastate alguses Eesti väljapaistvamad noorheliloojad. Ent neil aastail asusid mõlemad heliloojad ka oma elu ristteel, mis viis kummagi sootuks eri radadele.

Kontserdil kõlavad teosed on selle žanri ühed kaalukamad näited eesti muusikas.

Korraldajad:

SA Eesti Kontsert, Teater Vanemuine, Heino Elleri Muusikakool

Share

bottom of page