top of page

Elleri Akadeemia. Rūta Lipinaitytė meistrikursus viiuldajatele

Elleri Akadeemia. Rūta Lipinaitytė meistrikursus viiuldajatele
Elleri Akadeemia. Rūta Lipinaitytė meistrikursus viiuldajatele

Time & location

Nov 02, 2023, 12:00 PM – Nov 05, 2023, 8:00 PM

Heino Elleri Muusikakool, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

About

Rūta Lipinaitytė

Rūta Lipinaitytė alustas õpinguid Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias ning on end täiendanud Malmö Muusikaakadeemias prof. Alexander Fischeri juures ja Pariisi Muusika- ja Tantsukonservatooriumis prof. Boris Garlitzky käe all. 2008. aastal kaitses ta doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus tema töö teemaks oli kammerorkestris mängimise põhiprintsiibid.

Rūta Lipinaitytė on võitnud mitmeid Leedu ning rahvusvahelisi viiuli- ja kammermuusikakonkursse:  Grand Prix rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil  “Petar Konjovic” Belgradis, III preemia rahvusvahelisel Jascha Heifetzi nim. konkursil ning G. Enescu nim. konkursil Bukarestis. Lisaks on ta võitnud 1998. aastal Yamaha Music Foundation of Europe koolitusprogrammi auhinna.

Ta on esinenud selliste nimekate orkestrite solistina nagu Horvaatia Filharmooiaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Kammerorkester ja Tallinna Kammerorkester jpt. Aastail 1998-2014 mängis ta kaasa Grammy võitnud Kremerata Baltica ridades olles samal ajal ka selle orkestri seksteti liige, mis andis kontserte rahvusvahelistel festivalidel üle terve maailma. Ta on musitseerinud koos selliste tunnustatud muusikutega nagu G. Kremer, T. Grindenko, M. Fedotova, A. Mustonen, A. Posch, P. Sadlo, J. Khoury, M. Lohuaru, L. Leiten, S. Lasmann, S. Krimer, L. Geniušas, Ū. Žebriūnaitė ning Čiurlionise kvartett. Alates 1996. aastast mängib ta koos pianist Indrė Baikštytėga duetis „Domino Duo“.

Rūta Lipinaitytė karjäär on tihedalt seotud ka pedagoogitööga. Alustanud Tallinnas aastatel 2005-2008 viiuliklassi lektorina, õpetab ta  2012. aastast Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias, 2015. aastast sealse keelpilliosakonna juhatajana. Ta annab sagedasti meistriklasse ja tema õpilaste hulgas on olnud nii kodumaiste kui rahvusvaheliste konkursside võitjaid.

Loe Elleri Akadeemiast SIIT

Share

bottom of page