top of page

Elleri Akadeemia. Guntis Kuzma meistrikursus klarnetistidele

Elleri Akadeemia. Guntis Kuzma meistrikursus klarnetistidele
Elleri Akadeemia. Guntis Kuzma meistrikursus klarnetistidele

Time & location

Oct 13, 2023, 12:00 AM – Oct 15, 2023, 8:00 PM

Heino Elleri Muusikakool, Lossi 15, 51003 Tartu, Eesti

About

Guntis Kuzma

​Guntis Kuzma on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia klarneti erialal (Sigurdas Circenise klarnetiklass) ning õppis ühe aasta ka Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Kjell-Inge Stevenssoni juhendamisel. Lisaks on ta ennast täiendanud Eduard Brunneri ja Bruno di Girolamo meistriklassides. Guntis Kuzma on mitmete rahvusvaheliste klarnetikonkursside võitja (sh Rahvusvahelise Klarnetiliidu konkurss "Young Artist", mis toimus Salt Lake Citys).

Tema repertuaarist moodustab kõige olulisema osa kaasaegne muusika. Ta on olnud väga paljude uudisteoste esmaettekandja. Kuzma on aktiivne nii solistina, kammeransamblisti kui ka orkestrandina. 2008-2014 oli ta Läti Riikliku Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister. Ta on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia ka dirigeerimise erialal Mārtiņš Ozoliņsi dirigeerimisklass) ning on täiendanud ennast ka Andris Vecumnieksi ning käesoleval ajalModestas Pitrenase juures.

Alates 2014. aastast töötab Guntis assistent-dirigendina Läti Riikliku Sümfooniaorkestri juures. Hooajal 2017/2018 tegi ta koostööd Liepaja Sümfooniaorkestriga, Balti Muusikaakadeemiate Sümfooniaorkestriga, kammerorkestriga Sinfonia Concertante ning orkestriga "Riga". Dirigendina osales ta 2016. aastal Donatella Flicki nim dirigentide konkursil.

Loe Elleri Akadeeiast lähemalt SIIT.

Share

bottom of page