XII poiste keelpillifestival Kuressaares 04. nov


1.-2. novembril toimus järjekordne poiste keelpillifestival Kuressaares. Kokku osales festivalil 109 poissi 15st koolist.

Seekordne festival oli Elleri kooli poistele üliedukas. Esimese koha tõid Tartusse Joosep Reimaa koos õpetaja Eveli Roosaare ja kontsertmeister Ebe Münteliga. Esikümnesse mängisid ennast Rasmus Perend, Karl Allikvee ja Toomas Hendrik Ellervee. Elleri kooli esindus oli sellel aastal ühtlaselt tubli. Nii mõnedki poisid tegid Saaremaal oma elu parima etteaste.

Tegijal juhtub ikka (poogen hakkab kukkuma, noot läheb meelest või satub valele kohale), aga rõõmu sai tunda kõigi 24 poisi ja noormehe mängu üle. Suurima meeskonna valmistas festivaliks ette tšelloõpetaja Reet Mets.

Esimese Saaremaa festivalikogemuse said ka kontsertmeistrid Ebe Müntel ja Anne-Mai Palm. Selle eest nii õpetajate, lastevanemate kui poiste poolt SUUR TÄNU!

Poisid said kuulata kontserte, sõbruneda teiste mängijatega, öösel Kuressaare pimedat lossi külastad, spa-des ujuda ja enda mängu teiste omaga võrrelda. Torm väntsutas laeva vaid esimesel päeval Saaremaale sõites. Tagasitee kulges pehmes merekohinas.

XII poiste keelpillifestivalile viisid oma poisid õpetajad Kristel Eeroja-Põldoja, Jüri Kukk, Reet Mets, Eveli Roosaar ja Annela Läänelaid.

Elleri kooli poistevägi pakkus uhket konkurentsi parimatele mängijatele üle Eesti. Kiitust jagati nii esimese päeva poisteansamblile,  õpetajatele hea töö eest, kui lausa individuaalselt poiste kätt surudes. Tänu lastevanemate toetusele ja väga kiirele bussijuhile (jõudsime Kuivastus laevale minut enne praami väljumist) jõudsid Saaremaalt tagasi kõik poisid kingituste ja kogemuste võrra rikkamana!

Annela Läänelaid