XI Eesti Heliloojate Festival: muusika ja sõna põimumine 25. mai

31. maist 3. juunini toimub Tartus XI Eesti Heliloojate Festival. Tartu Jaani kirikus toimub nelja festivalipäeva vältel viis põhiprogrammi kontserti, kolm keskpäeva muusikaveerandtundi ja workshop. Kontsertprogrammi integreeritud Ööülikoolis kõnelevad festivali helilooja Erkki-Sven Tüür ning dirigent ja helilooja Andrus Kallastu. Kõlab Indrek Hirve luule autori esituses.
Keskseteks sündmusteks festivalil on Erkki-Sven Tüüri workshop ning Tallinna Kammerorkestri kontsert ja Ööülikooli avalik salvestus. Soleerivad Londonis resideeruv eesti viiuldaja Mari Poll (H.Tulve, "Hõbevalge") ning festivali kunstiline juht, flötist Monika Mattiesen (E-S. Tüür, "Whistles and Whispers from Uluru”). Dirigeerib Lauri Sirp. Ööülikooli vestlust E-S. Tüüriga juhib Joonas Hellerma.


Põhiprogrammi teistel kontsertidel astuvad üles jazz- ja nüüdismuusika piire kompav klarnetivirtuoos Meelis Vind, Repoo Ensemble (Ööülikoolis Andrus Kallastu) ning Elleri Muusikakooli kaasaegse kammermuusika- ja kompositsiooniklass. Festivali lõppkontserdil kohtuvad luuletaja Indrek Hirv ja erinevaid kunstiliike sünteesiv elektro-akustiline kooslus Küberstuudio. E-S. Tüüri, H. Tulve, T.Kõrvitsa, M-M. Lille (esiettekanne) ja M.Mattieseni (esiettekanne) teosed vahelduvad I.Hirve luulega autori esituses. Kontsert salvestatakse sarjas "Ööülikooli unenägu".

Festivali kasuks rakenduvad käesoleval aastal ka Jaani kiriku traditsioonilised keskpäeva muusikaveerandunnid – igal teisipäeval ja reedel kell 12.15 toimuvad lühikontserdid. 1. juuni muusikaveerandtunnis live-komponeerib Eesti tunnustatud multikunstnik, elektronmuusik ja improvisaator Taavi Kerikmäe. 2. ja 3. juunil sisustavad keskpäevakontserdi performance-kunstile ja improvisatsioonilisele muusikale keskenduv flötist Leonora Palu ning eesti heliloojate poolt kõrgelt hinnatud akordionist Külli Kudu.

Esiettekandele tulevad festivalil teosed Mart Siimerilt, Andrus Kallastult, Tõnis Kaumannilt, Märt-Matis Lillelt, Monika Mattiesenilt, Malle Maltiselt, Taavi Kerikmäelt ja Ardo Ran Varreselt.

Eesti Heliloojate Festivali toimumist toetavad Tartu linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Kohaliku Omaalgatuse programm.

Monika Mattiesen, EHF 2011 kunstiline juht, 56623217
Juhani Jaeger, EHF 2011 peakorraldaja, 56628741

Festivali kava: www.composer.ee

...........................................................

31. mail kell 19.00 esinevad festivali raames Jaani kirikus Elleri Muusikakooli kaasaegse kammermuusika- ja kompositsiooniklassi õpilased P. Taniloo, M. Mattieseni, U. Chillaud' ja A. Põldmäe juhendamisel.