Vahur Luhtsalu kontsert-loeng 27. apr


„Kuidas saada geeniuseks?“ – Meisterlikkuse saladused

Vahur Luhtsalu kontsert-loeng Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli Elleri saalis teisipäeval, 10. mail kell 19.00 

Millest oleneb inimese vaimne võimekus ja kuidas kujunevad geeniused? Kas geeniuste anne on kaasasündinud? Mis on geeniuste meisterlikkuse saladus ning kas inimkonna helgeimate peade loomingulisus ja produktiivsus on kõigile kättesaadav? Kas tänases kiires rütmis pulseerivas globaalses infoühiskonnas oleme ka vaimselt üha võimekamad? Neile küsimustele saate vastused kontsert-loengus „Kuidas saada geeniuseks?“. Kontsert-loengut ilmestab slaidiprogramm ning valitud teosed Johann Sebastian Bachi süitidest soolotšellole. 

Loengu viib läbi ja Bachi loomingut esitab Vahur Luhtsalu. Pärast tšelloõpingute lõppu F. Liszti Muusikaakadeemias Budapestis, Ungaris töötas ta orkestrandina Budapesti Operetiteatris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning õpetas G. Otsa Muusikakoolis. Kammermuusikuna on ta olnud tegev mitmetes koosseisudes nagu duo Luhtsalu-Paas, HonEst Quintette jt. astudes üles arvukatel kontsertidel, festivalidel, tehes salvestusi nii Eestis, kui ka välisriikides. Hiljem täiendas end rahvusvaheliste suhete alal Eesti Diplomaatide Koolis ning töötas ametniku ja diplomaadina Euroopa Keskpangas Frankfurt am Mainis, Saksamaal, EV Välisministeeriumis ja EV Suursaatkonnas Ankaras, Türgis. Ta on initsieerinud ja korraldanud mitmeid rahvusvahelisi suursündmusi - Ararati mäe esmavallutuse 180. aastapäeva tähistamise Agri maakonnas, Türgis ja viinud läbi Eesti kultuurisesooni ISTLLbul 2010. a. Euroopa kultuuripealinnas Istanbulis. Viimastel aastatel on ta süvenenud elukvaliteedi ja ühiskonna arenguga seotud teemadesse, kirjutades regulaarselt meediaväljaannetes, esinedes ettekannetega ning osaledes tele- ja raadiosaadete aruteludes nii kodus kui ka võõrsil.

Piletiinfo: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/koolitused/vahur-luhtsalu-kontsert-ettekanne-kuidas-saada-geeniuseks-186210/

https://www.facebook.com/kuidas.saada.geeniuseks