Tudengijazz 2018 tiim koosneb sel aastal Elleri kooli neidudest 23. veebr

JAZZ RÜTMIMUUSIKA
Tudengijazz on vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival, mis sai alguse juba 1982. aastal. Aastal 2017 tähistas Tudengijazz oma 35. sünnipäeva.

Festivali põhieesmärk on olnud läbi aegade pakkuda noortele muusikutele esinemisvõimalusi, et avalikult esitleda publikule värskeid ja põnevaid muusikalisi kompositsioone-arranžeeringuid. Täna toob Tudengijazz kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest, et lisaks esinemisvõimalusele arendada rahvusvahelisi suhteid ja luua uusi kontakte. Festivali korraldustiimis on olnud läbi aegade Eesti edukaimad muusikud ning ürituskorraldajad nagu näiteks Anne Erm, Villu Veski, Eero Raun, Reigo Ahven, Kristjan Mazurtchak, jne. 

Tudengijazz on ajalooliselt Eesti jaoks märgilise tähtsusega, sest esimene festival toimus veel ENSV ajal, mil jazzmuusika mängimine avalikult oli keelatud. Juba sel hetkel oli Tudengijazz oluline suunanäitaja ja inspireerija, mis pole muutunud ka praeguse hetke Eesti muusikamaastikul. Tudengijazz mõjutab noorte muusikute arengut, toetades intellektuaalse muusikalise maailmavaate kujunemist tasakaalustamaks massikultuuri kaudu omandatavaid muusikaeelistusi.

Aastast 2011 on Tudengijazzi ametlikuks korraldajaks olnud Eesti Jazzliit. Täna suudab Tudengijazz jätkuvalt pakkuda head kvaliteeti ja värvikat programmi ka selle maastiku tipptegijatele. Tudengijazz on vanim ja väärikaim elujõuline jazzifestival Eestis.

2017. aasta sügisel korraldas Eesti Jazzliit avaliku konkursi, mille jooksul otsiti Tudengijazzile korraldajaid tudengite endi seast, et tagada festivali jätkusuutlik areng. Konkursi tulemusena valiti välja kuueliikmeline tuumikmeeskond Heino Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist, kes hakkavad korraldama Tudengijazz 2018 festivali Eesti Jazzliidu meeskonna juhendamisel. See on Eesti Jazzliidu esimene mentor-programm, mille eesmärgiks on pakkuda lisaks esinemisvõimalustele kasvulava ürituskorralduse osas ja arendada noorte muusikute oskusi üritusturundusvaldkonnas.

Tudengijazz 2018 tiim on nüüdseks valitud ning rõõm on teatada, et nendeks on Tartu Elleri kooli üli-super-inspiratsiooni-tulvil neiud!

Tiim 2018:
Anett Tamm
Khris-Marii Palksaar
Liisi Oja
Triin Metshein
Hanna M. Kangur
Merlin Kivi

Tüdrukud räägivad:  ''Oleme nooremad kui Tudengijazzi festival ise! Seega asume festivali korraldama austusega traditsiooni vastu, soovides omalt poolt lisada midagi uut ja põnevat. Tunne festivali korraldada on vägev, teisest küljest on see meeletu vastutus. Nüüd on võimalus üritustelt ja igapäevaelust kogutud mõtted ära kasutada - oma fantaasia vabalt lendama lasta. Tunne oleks nagu korraldaks suurt mõnusat unistuste jazzipidu!

Tahame oma panuse anda Tudengijazzi laiema publiku ette toomisel nii füüsilises- kui ka virtuaalses maailmas. Soovime teha midagi omanäolist ja erilist, et pärast oleks kihvt meenutada, millega koos hakkama saime. Plaanime fookusesse asetada artistid - tahame, et nad saaksid meeldiva festivalikogemuse, kasulikke teadmisi ning kasvatada oma loomingule laiemat kõlapinda.

Hirmud - no festivali korraldamine tundub päris sürreaalne hetkel. Aga samm sammult jõuame sihini ja sealt ka edasi veel suuremate ideede elluviimiseni. Oleme kokku saanud hea ja toetava tiimi, mistõttu väike hirm meid ei takista, lisaks tunneme toetust vanemate ja targemate poolt Jazziliidust. Mõnus nali ja kihistamine on meile kõige selle kohustustelaviini keskel samuti kindlasti energiaallikaks!''


Tudengijazz toimub 6.-10. märtsil 2018 Eesti erinevates linnades.

Allikas:http://www.tudengijazz.ee