Tasuta töötoad 30. okt, 7. nov ja 28. nov. 25. okt

Poola ansambel Hashtag, Villu Talsi ja Silver Sepp ootavad kõiki huvilisi töötuppa.

30. oktoobril kell 11 – 12.30 Tubina saalis
Poola ansambel Hashtag
Hashtag Ensemble annab worshopi, tutvustades samal õhtul ettekandele tulevaid (peamiselt Poola kaasaegsed autorid) teoseid.
Poola nüüdismuusika üks lipulaevu, aastal 2013 asutatud Hashtag Ensemble on esiettekandele toonud üle 250 teose. Esinetakse palju, nii klassikalise kui nüüdismuusika festivalidel. Ansambli repertuaaris on nii 20. sajandi klassikasse kuuluvad teosed kui ka tehakse koostööd praeguse aja Poola heliloojatega. Üks märksõnu, mis ansamblit iseloomustab, on improviseerimine – improviseeritud on heliloojate palade järgi, poola rahvamuusika ainetel, samuti on antud vabaimprovisatsioonidega kontserte ning improviseeritud kujutava kunsti järgi. Ansambel tegeleb ka muusikaharidusega.

Poola Vabariigi kultuuri ja rahvusliku pärandi ministeeriumi toel, kaasfinantseerija Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas.

7. novembril kell 18 – 19.30 väikses saalis
Villu Talsi
Mandollinivirtuoos Villu Talsi, kes on tuntud ansamblitest Gjangsta ja Curly Strings, mängib lisaks duos koos Martin Mülleriga ning on viimastel aastatel tõusnud esile ka väga šarmantse ja tehniliselt võimeka sooloinstrumentalistina. Oma töötoas õpetab Villu pillilugusid ning räägib ka poogenpilli tehnika ja artikulatsiooni ületoomisest näppepillile.

28. novembril kell 18 – 19.30 väikses saalis
Silver Sepp
Poeet, laulik ja fantaasiapillide meister Silver Sepp paistab silma kui tohutu positiivse energia ning vaba mõttelennuga looja. Korduvalt Eesti Pärimusmuusika Oskarite ehk Etnokulpide galal pärjatuna on ta välja andnud kaks sooloalbumit, äsja pani ta kinni ka eesti luuleprõmmu finaali. Oma töötoas räägib Silver improvisatsiooni tähtsusest loomeprotsessis ning paneb osalejad ka loomulikult kaasa looma.