Tartu linn esitas kultuuri elutööpreemia kandidaadiks koorijuhi Vaike Uibopuu 09. jaan

TUNNUSTUSED KOORIDIRIGEERIMINE
FOTO: www.naiskoor.ee

Tartu linn esitas riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaadiks ka meie kooli kauaaegse õpetaja Vaike Uibopuu. Ülejäänud kandidaatideks valiti Juhan Maiste, Mariann Raisma, Anu Ormisson-Lahe ja Natalja Kotova. 

Koorijuht ja muusikapedagoog Vaike Uibopuu esitati pikaajalise ja väljapaistva tegevuse eest koorimuusika valdkonnas Eesti Vabariigi kultuuri elutööpreemia kandidaadiks. Juhan Maiste, Mariann Raisma ja Anu Ormisson-Lahe esitati raamatu "Johann Wilhelm Krause. Tartu Ülikooli ansambel valgustusajastul" eest kultuuri aastapreemia kandidaadiks ning  vehklemistreener Natalja Kotova vabariigi spordi aastapreemia kandidaadiks. 

Vaike Uibopuud on peetud Eesti naislaulu hingeks. Ta on loonud Eesti ühe silmapaistvaima kammerkoori – Tartu Ülikooli kammerkoori – ning Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoori. Tuntud koorijuht töötas pikka aega Tartu Ülikooli akadeemilise naiskooriga – 42 aasta jooksul tõusis koor Vaike Uibopuu käe all Eesti parimaks naiskooriks, tunnustust võideti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning salvestati Eesti ja maailma koorimuusikat. Lisaks tööle koorijuhina on Vaike Uibopuu tunnustatud kooripedagoog ja tema pedagoogitegevus Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis on olnud viljakas. Uibopuu dirigeerimisklassis on õppinud Triin Koch, Ain Tarro, Tiiu Sinipalu, Airi Liiva, Riina Airenne, Vilve Maide ja paljud teised muusikud. 1985. aastal sai temast esimene naine, kes on olnud Eesti üldlaulupeo üldjuht. Lisaks sellele oli ta üldjuht ka 1990., 1994., 1999. ja 2004. aasta üldlaulupeol. 

Palju õnne!

Allikas:
Helle Tolmoff 
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna meediaspetsialist
Tel 736 1336, 529 4297