Meie õpilased rahvusvahelisel konkursil International Baltic Competition for Young Musicians 2017 24. märts

KONKURSID

14.-19. märtsil 2017 toimus esimest korda Riias, Emil Darzini nim Läti Muusikakoolis   rahvusvaheline konkurss International Baltic Competition for Young Musicians 2017 viiuli-, vioola-, tšello-, kontrabassi- ja harfiõpilastele. 

Elleri Muusikakoolist võtsid sellest osa 6 õpilast: A vanuserühmas (kuni 10 a) Uku Toots,
B vanuserühmas (11-13a) Johannes Palm, Helene Tamm, Anna Mutso, Lembi Laine Kuusemaa ja C vanuserühmas (14-16a) Linda Lukas.

Lisaks Elleri kooli õpilastele võistlesid Eestist veel TMKK õpilased ja muidugi Läti enda mängijad. Samuti oli osalejaid Venemaalt. 

Esimesed kaks vanuserühma olid kahevoorulised. Kolmas rühm võistles kolmes voorus. Esimese voorus oli vaja mängida kaks erineva karakteriga lugu. Teises voorus suurvorm ja Läti helilooja pala. Kõige vanemad pidid kolmandas voorus mängima terve Mozarti 2. viiulikontserdi. Väga tore ja huvitav oli kuulata Läti heliloojate lugusid. Meie naabritel on väga palju ilusat viiulimuusikat. 

Hea meel oli, et kõik meie mängijad tegid oma parima ja olid täiesti konkurentsi-võimelised naabritega. Kõige paremini läks Linda Lukasel, kes saavutas sel konkursil I koha. Tema õpetajaks on Kristina Kriit. Noorematest pääsesid edasi teise vooru ja said väärikad  diplomid meie kaks poissi - Uku Toots ja Johannes Palm. Nende laste õpetajateks on Eveli Roosaar ja Kristel Eeroja-Põldoja. Tublide lastega harjutasid ja musitseerisid meie kontsertmeistrid Ebe Müntel ja Anne-Mai Palm. Lindal oli saatjaks kohalik  kontsertmeister Lili Sarkisjan.

Aitäh ka lapsevanematele, kes toetasid protsessi ja kelleta poleks sellised ettevõtmised mõeldavad!

Kui mõelda, miks oli  konkurss kasulik, siis kindlasti tänu selle ettevalmistusprotsessile. Lapsed (ka õpetajad ja kontsertmeistrid) harjutasid ja pingutasid mitu korda rohkem kui tavaliselt. Kogeti ja tõdeti, et tuleb välja küll, kui veeta pilliga rohkem aega. Lisaks vastupidavus suure kava õppimisest. Eraldi väärtusena võib välja tuua ka teiste riikide noorte nägemise ja kuulmise.

Lapsed olid lõpuks õnnelikud ja rahul. Ettevalmistusprotsessis oli ikka tõrkeid ka, aga kõik lõppes kenasti. Premeerisime tublisid mängijaid premee läksid Jurmalasse veega hullama ja osad käisid Riia loomaaias.

Veelkord suur tänu õpetajatele ja kontsertmeistritele, õpilastele ja lastevanematele.

Heas koostöös sünnivadki kõiki rõõmustavad tulemused.

Eveli Roosaar, Annela Läänelaid