Liisa Hõbe edu konkursil "Noor helilooja 2017" 10. apr

KONKURSID EMP HELILOOMING


10. aprillil toimus festivali Eesti Muusika Päevad raames Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis  konkursi “Noor helilooja 2017” finaalkontsert, mille ellukutsujaks on Eesti Heliloojate Liit ja noortele suunatud loovuse suvekool Loomelabor.

“Finalistide tase oli tänavu ühtlaselt kõrge. Tundus, et nende noorte suhe ja teadmised nüüdismuusikast ja tänapäeva notatsioonist on heal tasemel, ” kommenteeris žüriiliige Tatjana Kozlova-Johannes konkursile laekunud töid. “Konkursist võttis osa väga erineva taustaga ja eri vanuses noori, kellest paraku ligi kaks kolmandikku finaali ei pääsenud. Kõige noorem osaleja oli lausa 11-aastane.”

Konkurss “Noor helilooja 2017” on suunatud 12–23-aastastele noortele. See on noorte heliloomingu suvekooli “Loomelabor” mõtteline jätk, et anda noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ja saada professionaalsete heliloojate tagasisidet.  Tänavu kirjutasid noored heliloojad teoseid 2–4 pillile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile.

Konkursil sai III koha meie kooli kompositsiooniõpilane LIISA HÕBE  (1994), kelle õpetaja on Katrin Aller. Konkursitöö „Valgevalul“ on kirjutatud klaverile, klassikalisele kitarrile ja tšellole (2016–2017) ning seda esitasid Liisa-Maria Marrandi (klaver), Priit Peterson (kitarr), Hanna Anett Peiel (tšello).

Palju õnne!